anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal 5g cartier Militari Residence

corsair400r
Junior
Salut Orange , in Militari Residence folosesc un modem Huawei H122-373 Pro2 Flybox 5G White si abonament orange net 15 euro 5g .
 
Acum cateva luni ma vaitam ca in casa am pe 5g viteze de 60-90 mbps. acum dupa ce probabil ati umblat la setarile antenelor din cartier ( bineinteles ca altele nu montati in plus pentru densificare ) vitezele sunt din ce in ce mai jalnice.
 
Unde aveam 60-90mbps in sufragerie acum abia am 20 mbps si la geam unde depaseam si 140mbps acum abia ajunge la 35 mbps , exclusiv in 5g banda 7, foarte rar sare in banda 3 dar pe alta antena .
 
Cam jalnic pt 5g, adica rusine totala pt minciunile vandute la abonamente pe 2 ani.

Cell Identifier 3156742
System Subtype LTE
PCI 184 (61/1)
Bandwidth 20 MHz
EARFCN 2950
Maximum Signal (RSRP) -69 dBm
Direction SE (157°)
Max / AVG DL Speed 6 Mbps / 6 Mbps
First Seen Sun, Jul 26, 2020
Last Seen Fri, Sep 16, 2022
5G ENDC Available Yes
Bandwidth* 20 MHz
Uplink Frequency 2520 MHz
Downlink Frequency 2640 MHz
Frequency Band

acestea sunt detaliile antenei unde sta conectat modemul meu . 
adresa antenei : SunProject OfficeBuilding, 46A, Strada Rezervelor, Militari Residence, Dudu, Chiajna, Ilfov, 077042, Romania

aveti de gand sa mai adaugati antene suplimentare sau trebuie sa astept cei 2 ani si sa reziliez ?
 
Oricum, urat sa umbli la setarile antenelor si sa scada calitatea, daca crestea viteza totul era ok, dar sa dai viteza mai mica in 2022 aproape 2023 e urat de tot , mai ales ca va laudati cu marele 5g .
 
Densificare nu cred ca sunteti in stare prea curand, desi era misto sa puneti o antena si pe LIDL Rezervelor 
 
Oricum daca nu se schimba ceva pana imi expira durata contractuala ne spunem la revedere 
5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Ca prima intrebare: cati utilizatori de 5G sunt la tine in zona? De obicei congestia pe antena este prima luata in calcul.

Al doilea lucru: cat de departe esti de antena si cate blocuri au mai rasarit?

Si al treilea: sper ca intelegi ca 5G nu inainteaza asa cum si-ar dori clientii (si operatorii). Am inteles ca abia anul asta (cat o mai fi din el) se incep licitatiile. Nu sunt la curent cu ele si nici nu prea ma atrage subiectul (din moment ce 5G este doar in orase (mai mari) si limitrof).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Probabil că ,,le-au reglat" bine de tot, din păcate. Cine știe ce s-a întâmplat! Ai discutat cu ei, ai sesizat?

corsair400r
Junior

1. Foarte milti useri 

2. Max 1 km , destule blocuri:)))

Am facut sesizare si nimeni nu stie nimic :)))

Sigur voi rezilia 

 

 

Chiar îmi pare rău pentru situația ta.

corsair400r
Junior

Reteaua number one fara densificare