anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se poate schimba adresa de utilizare pentru abonamentele de internet fix prin 4G?

fabytm
Explorator
Daca doresc sa schimb locatia unde va fi folosit un router 4G cu abonament de internet fix, cum procedez?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Suni la serviciul clienți și ruterul va fi configurat pe noua antenă la care se conectează. De fapt, el o face în mod automat, dar trebuie să ți-l reseteze cei de la 300. Sigur, cred că la asta te referi!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Suni la serviciul clienți și ruterul va fi configurat pe noua antenă la care se conectează. De fapt, el o face în mod automat, dar trebuie să ți-l reseteze cei de la 300. Sigur, cred că la asta te referi!

fabytm
Explorator
Da, la asta ma refer! Multumesc pentru raspuns! Modificarea asta se poate face oricat de des sau exista o anumita limita? Intentionez sa folosesc un router cu un abonament 4G jumatate de an intr-o locatie si jumatate de an in alta locatie.

Vio73
#StarMember
Bine, ideea este să nu faci o obișnuință din asta pentru că altfel este și o taxă de vreo 4-5 euro. Așa, că îți muți domiciliul, nu-i bai! Te poți muta și de mai multe ori, fiind student în chirie ( mă gâdesc ). Dar le explici și sunt sigur că va fi în regulă.

fabytm
Explorator
Abonamentul va fi folosit de bunici, care locuiesc pe perioada verii la sat (unde nu sunt alternative bune de internet fix) iar pe perioada iernii in oras.

Vio73
#StarMember
Dacă nu găsești înțelegere ( eu sunt sigur că găsești), taxa va fi de 4-5 euro la fiecare mutare.

Ascary
Campion certificat
Eu am platit 2 euro pentru schimbarea zonei.

Vio73
#StarMember
E foarte bine. Știu că așa era mai înainte. Poate a mai scăzut.