anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am încheiat un contract de internet cu router fără fir cu Orange România pe 25-04-2023

Lupu77
Junior

Salutare. Am încheiat un contract de internet cu router fără fir cu Orange România pe 25-04-2023, dar din păcate  la acel router cu cartela eu nu pot beneficia de serviciul internet neavând semnal  aproape deloc (cu precizarea că locuiesc la țară). Pot face va rog anularea sau rezilierea acelui contract într-un magazin Orange România. Vă Mulțumesc.

 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Acel router poți să-l pui undeva mai sus, eventual în pod și poți avea semnal wifi, dacă ai pe telefon. Bine, sper să nu fie modelul acela Alcatel! În rest, repet, dacă ai semnal pe telefon 3g/ 4g, ar trebui să-ți funcționeze.

Îți spune asta cineva care a folosit vreo 14-15 ani așa ceva, tot la țară.

Și trebuie să știi că, una este să nu ai semnal și alta este să nu te descurci cu el , pentru că în a doua situație, va fi mai greu de reziliat contractul. Adică trebuie dovedit că nu funcționează, nu doar zis. Asta ca să poți rezilia fără costuri !

Dacă vrei să primești ajutor pentru a-l face funcțional acel router ( repet, dacă ai semnal), suntem aici. De asemenea, trebuie să știi că noi suntem doar simpli clienți, iar o cerere de reziliere se depune din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă multă! 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Pentru reziliere trebuie sa trimiti o solicitare din sectiunea Contact.

Mai mult detalii aici.

Client Orange

Salut mă plimba de colo colo vedem pe viitor deja le-am platit o factura degeaba și de 2 ori pentru același serviciu că nu mau scăzut de dincolo le la Orange comunication care au preluat de la Telekom internet /fix și Tv .de abia aștept să ami termin perioada contractuala și nu vreau sa mai aud de Orangedaca tot au preluat Telekom și menționez că am Telekom de peste 10 ani 3 abonamente mobil + internet +Tv  + telefonie fixa .

Vio73
#StarMember

Salutare!

Acel router poți să-l pui undeva mai sus, eventual în pod și poți avea semnal wifi, dacă ai pe telefon. Bine, sper să nu fie modelul acela Alcatel! În rest, repet, dacă ai semnal pe telefon 3g/ 4g, ar trebui să-ți funcționeze.

Îți spune asta cineva care a folosit vreo 14-15 ani așa ceva, tot la țară.

Și trebuie să știi că, una este să nu ai semnal și alta este să nu te descurci cu el , pentru că în a doua situație, va fi mai greu de reziliat contractul. Adică trebuie dovedit că nu funcționează, nu doar zis. Asta ca să poți rezilia fără costuri !

Dacă vrei să primești ajutor pentru a-l face funcțional acel router ( repet, dacă ai semnal), suntem aici. De asemenea, trebuie să știi că noi suntem doar simpli clienți, iar o cerere de reziliere se depune din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă multă! 

Salutare nu a zis nimeni că nu aveți dar la mine in localitate eu nu prea am  semnal pe mobil așa că...și plus de asta mau cam îmbrobodit cel puțin așa mi se pare eu având deja internet dar prin cablu fix și internet de la Telekom care acum sunt preluați de Orange  comunication și m-au contactat telefonic de la Orange Romania daca vreau acest router fara fir  că vezi Doamne o să scoată acel cablu de sarma nicidecum de cupru cum zic ei și o să rămân fără internet de la ei și cam așa stau lucrurile mau făcut să fac un abonament de internet cu ei și mai exact cu Orange Romania care nu are treabă cu foștii de la Telekom și mai exact Orange comunication și uite așa că al plătesc degeaba că nu mă pot folosi de acel router cu internet și bineînțeles plătind 2 abonamente de internet și la cel prin fir și la cel fara fir amândouă Orange comunication și Orange Romania vezi  Doamne că o să scoată pe cel cu fir pe viitor și că mă scade cu telefonul fix și cu internetul pe fir ceea ce nu sa întâmplat și acum plătesc 2 abonamente de internet la ei la aceeași locație cam cu o fi asta vad eu pe viitor mai sunt și alte instituții  abilitate că mi se pare cam frauda pe fata