anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Absorbție ORO și OROC

dragosbrm
Explorator entuziast

Salut! Au apărut noi informații despre absorbția dintre ORO și OROC! De cât timp așteptam această decizie! 😊

Las mai jos un link! Voi ce părere aveți? Eu mă bucur pentru că într-un final va fi o singură companie!

De luna viitoare, OROC își va înceta activitatea, ORO preluând activele și pasivele.

https://financiarul.ro/ultimele-stiri/companiile-orange-romania-s-a-si-orange-romania-communications...

1 Soluţie acceptată‚

dragosbrm
Explorator entuziast

Un mic Update! Firma deja este pusă sub statutul de Fuziune

Captură de ecran 2024-04-11 164905.png

Captură de ecran 2024-04-11 165331.png

 

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Nu are concurenta orange ,spui?😀digi le absoarbe clienți și ei nu știu. 

dragosbrm
Explorator entuziast

Absoarbe cam degeaba. Lumea se porteaza și se re-portează inapoi in retelele de unde au plecat. Cunosc o multime de persoane care au facut prostia asta. Digi dupa anumiți gb de internet mobil restrictioneaza la o viteza mediocra.

Buna seara ,,BlackWolf". Buna seara, tuturor! Sincer va spun parerea mea: cu adevarat nu stim noi toate dedesupturile negocierilor actuale sau ale fostelor negocieri. In afaceri poti avea anumite target-uri si iti asumi anumite riscuri. Oricum, riscuri mereu au existat si vor exista in orice domeniu. Vom vedea cum vor sta lucrurile dupa fuziune dar exista o vorba din popor: ,,mereu lucrul amestecat..[..]" stiti voi continuarea. Deci decat ORO + OROC mai bine o singura companie. Timpul coace ciresele. Vom vedea cum va fi! Asa-i domnul Viorel? Cum ai spus: ,,cu cât se încheie mai repede, cu atât mai bine. Deci este de bine!" Va salut cu respect!

BlackWolf
Senior certificat

Salutare Luci!

Asa este. Vedem, poate totul va fi bine...

dragosbrm
Explorator entuziast

Un mic Update! Firma deja este pusă sub statutul de Fuziune

Captură de ecran 2024-04-11 164905.png

Captură de ecran 2024-04-11 165331.png

 

Multumim foarte mult ,,dragosbrm" pentru informatie! 

Flavius4566
Explorator

Dacă așteptai aceasta decizie  inseamna ca lucrezi la ei .Ma interesa sa bu mărească serviciile acum o luna și nu fuziunea lor .Dacă a preluat telekomul ce a făcut  ... nimic  ....o sa ii absoarbă concurenta cu tot cu fuziune .

 

dragosbrm
Explorator entuziast

Nu lucrez la ei🤣🤣🤣

Doar mă bucură faptul că nu vor mai fi 2 lucruri separate pentru că am avut mari probleme la inceput cu inchiderea abonamenului de la oroc. Ma trimiteau dintr-o parte in alta.

Flavius4566
Explorator

Ma "minunez" la bucuria voastră ca se combina oroc cu orange ,pe clienți ii interesează preturi mici la abonamente nu fuziunea celor doua .

Acum o luna orange și a permis sa majoreze preturile abonamentelor ,care oricum erau mari.

Iar cireașa de pe tort a fost sa renunțe la posturile de sport ....deci ăștia săraci au fuzionat cu ceilalți săraci. 

dragosbrm
Explorator entuziast

In atatia ani de orange, nu mi-au fost majorate niciodata abonamentele, si sunt client din 2004.

TOTUL tine de ce contract inchei, și cel mai important, SĂ CITEȘTI ORICE CUVÂNT, inainte de a semna pentru un contract. Daca nu esti de acodr cu un anumit lucru, nu e logic să nu semnezi? 

Eu de câte ori am semnat, m-am uitat la clauza de majorare, si nu era trecut nimic.