anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Tarif suplimentar “minute in grup”

Chris93
Junior entuziast

Am observat in aplicatie ca am ceva tarif suplimentar sub denumirea “minute in grup”. 
Ce inseamna acest lucru? 

Am atasat si poza cu optiunile active la abonament. Nu am apelat numere noi si nici nu am dat SMS uri pt plati diverse la transport etc.

Multumesc.

IMG_1862.jpeg

1 Soluţie acceptată‚

Atunci, se pare ca am gasit explicatia acelui cost suplimentar. Apelul acela cu sora si nepotul a fost in conferinta, spre alte retele.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

delfinas
#StarMember

Cumva ai initiat un apel in conferinta?

Detalii: https://www.orange.ro/help/cum-initiez-un-apel-conferinta-14348

Chris93
Junior entuziast

Salut. Nu. E posibil sa se fi intamplat asa daca altcineva a initiat apelul si m a adaugat pe mine dupa alaturi de o a treia persoana? Sa se contorizeze si la mine?

Da, daca ai fost inclusa intr-o conversatie de tip conferinta, din afara retelei Orange, platesti pretul standard al unui minut national.

Te-a inclus careva intr-o conferinta telefonica?

Chris93
Junior entuziast

Mi se pare ca da. Acum cateva saptamani parca, sora mea a initiat conferinta alaturi de fiul eu si apoi m-au adaugat si pe mine. Ea fiind din alta retea. 

Atunci, se pare ca am gasit explicatia acelui cost suplimentar. Apelul acela cu sora si nepotul a fost in conferinta, spre alte retele.

Chris93
Junior entuziast

Multumesc frumos. Acum am inteles.

Cu drag!!! Te mai asteptam in Comunitate, fie cu o intrebare, fie cu un raspuns.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

O singura intrebare am: ce e trair?

Client Orange

Cred că s-a dorit să fie "tarif".

Chris93
Junior entuziast

Am vrut sa scriu “tarif”, dar am vazut tarziu ca a iesit altceva.

Iulia_moraru
Începător

Aceeași problema o am și eu. Și am făcut și barare la costuri suplimentare. Ieri s a facturat și azi am deja 2.74 euro în condițiile în care nu am sunat nicaieri

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Pe desfasurator ce apare? Tot minute in grup?

Client Orange

Chris93
Junior entuziast

Salut,

A venit factura si imi arata “apeluri voce redirect nat”.

Aparent nu sunt minute in grup. Hmm. Desi din ce mi aduc aminte am fost sunat in conferinta din afara atunci. 

Eu deduc că ar fi vb de apeluri redirecționate.