anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Facturi cu costuri iregulare

Mihaela92
Începător
Buna ziua.daca am găsit în facturi costuri pe care nu le am făcut,factura o reclam la orange sau la protecția consumatorului? Mulțumesc!
9 Răspunsuri 9

FaraUnID
Campion certificat
Vezi au fost ceva probleme cu gateway-ul de plata de la Google si foarte multi abonati au fost taxati aiurea, cu plata in factura. Daca te numeri printre ei, in prima faza discuti cu reteaua #1. In functie de raspunsul primit, te poti adresa ANPC sau ANCOM.

Mihaela92
Începător
Multumesc frumos! Deja le am trimis mail pentru ca am probleme cu facturile a 2 dintre abonamente.astept răspunsul în cele 48 de ore și apoi merg mai departe.

mihai_13
Maestru
99,99% costuri suplimentare sunt generate de diferite aplicatii / jocuri / numere cu suprataxa / sms cu suprataxa / etc - pe care tu singur abonat le "manipulezi" gresit sau din neatentie sau sunt aplicatii "malitioase" ... Tema "costuri suplimentare" este foarte dezbatuta pe Comunitate si in 99.99% cazuri este din cauza "clientului" .

Mihaela92
Începător
Stiu asta.lucrez și eu pentru o alta firma de telefonie.am și verificat și nu este nimic.deci nu este ceva activat de mine sau achiziționat

mihai_13
Maestru
Factura detaliata ce iti "arata" a fi cost suplimentar ?

Mihaela92
Începător
Pe una din facturi îmi apare conținut multimedia 19 80 lei lunar din februarie pana acum.e prima data când verific facturile, recunosc. Celalalt cost este de 10,99 lei pentru un pachet pentru Dragoncity.dar nu mai am jocul din februarie, iar pe achiziții pe magazin play se vede clar ca n am mai făcut nici o achizitie

mihai_13
Maestru
"Quod erat demonstrandum" eu personal sunt convins ca acele costuri sunt generate de catre "tine-telefon-aplicatii" (sau cum vrei sa-i zici ) si NU de catre Orange dintr-o eroare . .....

Mihaela92
Începător
Dana nu stiam,as fi avut dubii.dar ultima achiziție a fost în aprilie.si ce am achiziționat,mereu am platit fara probleme și vorbim de sume de peste 200 de lei.

delfinas
#StarMember
Unele achiziții merg până dai un STOP xxxxx, unde xxxxx e acel serviciu pe care l-ai achiziționat la un moment dat. Dacă nu mai faci comandă pt acel joc, nu se oprește plata.