anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon codat in three 3 Irlanda

Cob
Junior
Buna ziua.
Am un iPhone 13 pro codat rețeaua three Irlanda ( Menționez ca nu este in black list ) este doar restricție sim.
Întrebare :
Am vreo șansa sa se decodeze cu eSim yoxo sau abonament orange sau cartela reancarcabila?
Multumesc.
16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember
Salutare! Cu yoxo este posibil, dar cu prepay nu merge esim. Dar nu se știe dacă funcționează oricum, pentru că trebuie să aibă disponibile benzile pe care le folosesc operatorii din Romania, iar dacă nu le are, nu-ți funcționează. Adică e ceva mai riscant. Baftă!

Cob
Junior
Am mai avut unul tot din Irlanda și mi la decodat Vodafone IE și au benzile necesare ca sunt făcute pentru Europa asta știu sigur. Oare cu abonament orange ? Uite cam așa arată acum cu o cartela orange

Cob
Junior
Chestia interesantă in speta este dacă il decorează din three orange-ul

Vio73
#StarMember
Asta nu avem de unde să știm, până nu încerci. Este foarte posibil!

Cob
Junior
Chestia ca arată cam asta….

Cob
Junior
Cam așa…arată cu cartela orange…

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nu cred ca ai cum sa decodezi un telefon codat pe alta retea cu eSIM pentru Orange Romania. Il decodezi la 3 IE sau intr-un service. Altfel toata lumea si-ar decoda telefoanele luate de la alti operatori cu eSIM de Orange RO. Dar poti sa iei legatura cu cineva de la relatii clienti Orange si sa intrebi.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Cred că se referă la faptul că vrea să-l folosească în Orange Ro, nu sa îl decodeze propriu zis.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
N-are cum sa-l foloseasca in Orange RO atata timp cat e codat pe altceva.
Client Orange

Cob
Junior
Da foarte adevărat, nu liber de rețea gen… ci sa mearga și cu esim orange

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Am intrebat mai devreme pe chat-ul Djingo si mi s-a spus ca da, se poate decoda cu eSIM, gratuit, indiferent de reteaua pe care e codat telefonul.
Client Orange

Cob
Junior
eSIM abonament orange sau merge și eSIM YOXO

Vio73
#StarMember
Asta spuneam și eu. Deci teoretic se poate, dar trebuie văzut în Shop, concret, acolo să nu apară lucruri neprevăzute!

Cob
Junior
Am vb acum cu ceva consultant orange Camelia nu mai știu cum :)) și a zis ca doar telefoanele codate in orange merge decodare eSIM cele din alta țara nu merg