anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate face reconversia din eSIM în SIM fizic înapoi?

DianaJeler
Junior

Salutare! Am activat eSIM pe un alt telefon, însă acum doresc să îmi reactivez cartela SIM fizică. Din păcate, deși am șters eSIM-ul din celălalt telefon, am rămas fără semnal pe telefonul unde e cartela fizică. 

Se poate face reconversia din eSIM în SIM fizic înapoi, fără reatribuirea unui nou număr de telefon? Mulțumesc anticipat!

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @DianaJeler,

Se poate dar iti trebuie o noua cartela fizica. Poti merge intr-un magazin Orange sa iei o noua cartela fizica sau poti comanda online din contul My Orange si o vei primi acasa. Dupa ce ai cartela fizica o poti activa din My Orange si va avea vechiul tau numar. Desigur poti face asta si intr-un magazin Orange.

Gasesti aici mai multe detalii: https://comunitate.orange.ro/t5/esim-%C8%99i-number-share/activare-cartela-esim-sim-pe-alt-telefon/m...

Sa imi spui daca mai ai nevoie si de alte informații.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

DianaJeler
Junior

Salutare! Am rezolvat situația, am fost azi în Shop pentru a mi se da o nouă cartelă SIM, fiindcă nu am rezolvat nici cu cei de la Servicii Clienți (prin chatbot). Mulțumesc tuturor pentru ajutor!

Mă bucur că ai reușit!

Baftă multă în continuare!

Super, ma bucur ca ai reusit sa rezolvi.

Ti-au spus cei din magazin ce s-a întâmplat in cazul primei cartelei SIM, de ce nu s-a activat?