anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

problema conectare Galaxy Watch 4 clasic la bluetooth telefon Huawei P 30 pro

Antinik
Junior entuziast

Ceasul și telefonul au fost conectate fără probleme timp de doi ani. Dintr o dată s-au deconectat , iar acum nu le mai pot conecta. Am resetat și setările de rețea, adică bluetooth wifi și date mobile și tot degeaba. Ce credeți că pot să le mai fac să le pot conecta? Mulțumesc pentru ajutor!

1 Soluţie acceptată‚

Aia este curios intr-adevar. Ai primit vreun update de firmware pe ceas? Pentru ca daca nu, teoretic…macar imperecherea BT ar trebui sa functioneze. Din nou, teoretic...

Cred ca trebuie resetat ceasul. Sau cel putin partea de imperechere cu telefonul. Mi s-a mai intamplat si mie asa cu alt ceas.

Deci da, daca vrei, inainte sa te pui pe instalat aplicatii, poti sa dai un reset la ceas.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

Sper sa reusesti asa. 🙂 Alta idee nu am in momentul asta. Si cred ca e singura chestie pe care nu ai incercat-o (si inteleg foarte bine de ce).

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Mda, am dat reset, fără să stric și number share-ul. A ieșit f bine până la urmă.

:)))) BRAVO! Ma bucur mult!

Cum ai reusit sa-i dai reset fara sa strici number share-ul? Doar de curiozitate.

Bine ca s-a rezolvat pana la urma! 

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Exista la opțiunea de reset, posibilitatea să ștergi sau nu number share-ul( in caz că vrei sa vinzi telefonul). Am sărit peste aceasta, dar la fel că acum 2 ani, a trebuit sa fac pairingul tot prin S. Health.

Foarte clar. Mersi frumos. 🙂

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Cu plăcere!

DanielaH
Moderator

@Antinik, s-a rezolvat situația?

Antinik
Junior entuziast

Din păcate, nu. Nu înțeleg de ce nu pot face pairing la BT telefonului măcar.

Ai incercat o resetare pe ceas sau inca explorezi alte variante care sa nu necesite asta? Restart la ceas banuiesc ca ai dat deja, nu?

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Da, din păcate ceasul este full de app, conturi, etc. Se pare că este o prob și la BT telefonului, că nu pot face pairing.

Alte accesorii se conecteaza la el? Sau transfer de date se poate face de pe/pe telefonul respectiv catre/dinspre un dispozitiv compatibil?

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Da, se conectează.

Ok, inseamna ca problema nu e cu BT telefonului, e cu ceasul...

Client Orange

Antinik
Junior entuziast

Cred că da... din păcate.

Antinik
Junior entuziast

Cred ca am sa-l las asa , fara sa mai fie conectat cu telefonul. Cel putin pana voi schimba telefonul, care deocamdata merge f bine.