anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E-sim / number share functioneaza cu abonament yoxo?

adina_6
Începător
E-sim/number share functioneaza cu abonament yoxo?
De asemenea trecerea de la abonament la yoxo anuleaza abonamentul initial?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Ne bucurăm să vă anunțăm că s-a lansat beneficiul eSIM în aplicația Yoxo, în această primă etapă fiind doar pentru clienții noi. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.
Colegii fac îmbunătățiri, iar în etapa 2 a lansării (până la finalul anului) va fi posibilă activarea beneficiului din aplicație și pentru clienții existenți. Vă ținem la curent. Până atunci, din 1 septembrie, dacă sunteți deja clienți puteți merge în shopurile Orange pentru activarea eSIM.
@tomaciprian mulțumim mult pentru promptitudine 🙂

 

Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

 

Update 7 dec. 2023

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Vizualizare soluţie în postul original

184 Răspunsuri 184

IonelM
Explorator
8 Iunie inclusiv astăzi? Beneficiez și asta de oferta “money back” dacă îmi fac astăzi abonament?

DanielaH
Moderator
Din păcate, nu. Pentru pachetele Yoxo activate începând cu 8 iunie nu se mai acordă beneficiul Banii înapoi pentru GB nefolosiți.

IonelM
Explorator
In regula, vom mai putea activa pe viitor oferta money back?

tomaciprian
Cunoscător
Daca va tineti de promisiune, veti mai avea cativa clienti noi (chiar si fara beneficiul "bani inapoi pentru netul neconsumat").

IonelM
Explorator
@DanielaH, da, și eu sunt de-acord,. aștept mai mult number share pe Apple Watch.

IonelM
Explorator
@DanielaH, ma gândeam ca poate ne fac o supriza și vom avea number share in toamna asta (când se lansează iOS 15, watchOS 😎

IonelM
Explorator
@DanielaH, ne aflam aproape de luna August, aveți noutăți in cea ce privește number eSIM share Apple Watch la Yoxo?

JohnM
Junior
@m.ionel, s-a specificat luna August, nu și anul :))

IonelM
Explorator
@Ionut87, corect. Speram sa vedem in toamna (când apare iOS 15) number share pe Apple Watch, eSIM acum in vara 2021.

Lucian60
Junior entuziast
@DanielaH, eSIM în luna august 2021,un update la aceasta data!

DanielaH
Moderator
@Lucian60, la data de astăzi nu am un update, dar voi reveni cu vești până la finalul lunii.

Sebs
Junior
Vom vedea eSim și 5G pe YOXO la anu’ și la mulți ani

IonelM
Explorator
@Sebs, Cred ca este mai important/ util number share Apple Watch, nu 5G la Yoxo

Sebs
Junior
Cred ca sunt ambele la fel de importante

tomaciprian
Cunoscător
Din păcate, activarea fiind posibilă momentan doar pentru abonamente noi contractate...