anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Back to school – Hai și tu în (Re)Creația mare!

DanielaH
Moderator

Update 16 oct. 2023

Concursul nostru s-a încheiat. Câștigătorul tragerii la sorți este @Blue12. Felicitări!

Vă mulțumim tuturor pentru participare. Gânduri bune!

________________________________________________________________________________________

 

A zis cineva “Concurs”? Daaaaa! 😊 De ce? Pentru ca e toamnă iar 😊.

Terminarea vacanței, goana după rechizite și manuale, uniforme (după caz), ghiozdane, colegi noi, mai multe reguli, trezitul dis-de dimineață… vă mai amintiți? Eu da, câteodată cu nostalgie, câteodată cu ușurare, dar de cele mai multe ori cu mare plăcere.  Iar cele mai faine amintiri sunt cele din recreația mare.

 

Odată cu începerea școlii, Comunitatea Orange vă invită să creați și să vă recreați împreună cu noi în următoarele 2 săptămâni. Cum? Ca de obicei, simplu și fun! Nu dăm examen sau extemporal, nici teză și nici lucrare de control 😊. Avem doar 3 teme pentru acasă care trebuie rezolvate până la finalul lunii.

 

Tema 1 (“Necunoscute”) – răspundeți corect la un set de 3 întrebări adresate de echipa Comunității

Tema 2 (“Mi s-a terminat caietul”) – creați și postați un eseu de minimum 100 de cuvinte cu titlul  “Ce înseamnă Comunitatea Orange pentru mine?”

Tema 3 (“N-am cuvinte”) – atașați un desen făcut de voi care să ilustreze ideea “Eu și Comunitatea Orange

 

Premiul este o tabletă Apple iPad 10 10.9inch WiFi Cell 64GB Silver și va fi oferit prin tragerea la sorți a tuturor participanților care au obținut note de trecere la toate cele 3 probe.

Condițiile de eligibilitate și toate detaliile le găsiți in regulamentul de aici.

 

În cursul zilei de mâine, 15 septembrie, vom posta în această categorie 3 topicuri diferite pentru toate cele 3 teme de mai sus unde vă așteptăm cu răspunsuri și comentarii.

 

Mult succes tuturor în noul an școlar!

SĂ FIE cu multă #Bafta!

 

DanielaH_0-1694694142040.png

 

P.S. sunt acceptate doar absențele motivate 😊

23 Răspunsuri 23

adrian87n
Cunoscător

😍😘😘😘😘😘😘😍😍😍

vladut12am
Cunoscător certificat

Mult succes celor care doresc să participe la acest concurs și tuturor care au început noul an școlar!

Vio73
#StarMember

Așteptăm cu interes! Mulțumim foarte mult!

Pololică
#StarMember

Tovarășa profesoarăăă! Deja ne dați teme? Nici măcar nu s-a terminat bine prima săptămână...😕

Mult succes tuturor! 

PS: tema 3 mi se pare potrivita pentru princhindeii cei mai mici 😊

Andwwa22
Începător

Wow

DanielaH
Moderator

Mă bucur că topicurile au început să se "populeze" 😀 și vă urez multă baftă tuturor!

Indiferent că ați postat sau nu (încă) am marea rugăminte să parcurgeți cu atenție regulamentul pentru a vă asigura că sunteți eligibili la toate cele 3 categorii. Mulțumim. 

regulamentu nu se incarca. ce e e de facut doamna invatatoare.. 

"The webpage ...might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address."

La mine funcționează, se încarcă fără probleme.

DanielaH_0-1694774484566.png

 

Confirm, se încarcă si la mine, testat pe mai multe device-uri!

🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Daniel_20
Junior

Adică: servici, școală, weedend

Deyu23
Explorator

Ce tare :)) No more homework !! 

Postarea asta am duce cu gandul la desenele "The Kids from Room 402 (Copiii de la 402)"Copiii_de_la_402.gif

 

Cum am ratat postarea? Cand ma apuca nostalgia, ma uit la Fox Kids la serial...

Daaa, sunt prea tari.