anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme Orange Money

And04
Senior

Salut

Am observat astazi suma de 10 lei retrasa si sold negativ, in conditiile in care eram pe 0.

Mai intampina cineva aceeasi problema cu Orange Money?

17 Răspunsuri 17

RafaHelper
#StarMember

Salut @And04

Nu am aceasta problema cu Orange Money. Poti sa verifici pentru ce a fost retrasa suma daca apeși pe aceea tranzactie pentru mai multe detalii.

Tranzactia este de la Orange Money...de asta am si postat aici...sa vad daca este vreo eroare sau e doar la mine problema.

Screenshot_20240430_130040_Orange Money.jpg

Cel mai probabil este vorba de un comision pentru serviciile Orange Money, ti-ai reînnoit cardul in ultima perioada?

Nu, nu am reinnoit. Detin card virtual si expira in 2026...

arsradu
#StarMember

Nu am nimic retras de pe cont ce nu ar trebui sa fie. In schimb par sa fie niste probleme cu transferurile “instant” catre alte banci. 

Client Orange

arsradu
#StarMember

@And04 posibil sa fie un comision de emitere/re-emitere card. Suma cam aia ar fi. 
Ai vreun card fizic in curs de emitere?

Client Orange

Nu, nu am solicitat card fizic. Detin doar card virtual

 

De debit sau credit?

Scuze ca nu am mentionat. Este vorba despre cardul de debit. Nu am de credit.

Le-am scris si pe chat. Sper sa primesc un raspuns si din partea lor.

Conform listei de comisioane, exista o taxa de 10 lei dar se aplica cardurilor de credit. https://www.orange.ro/money/comisioane

In acest caz, cel mai bine suni la Orange Money si ne spui si noua daca afli pentru ce este aceea suma. 

Pololică
#StarMember

Salutare!

Daca intri pe tranzactie, ce comerciant apare?

WhatsApp Image 2024-04-30 at 13.15.17_289717a4.jpg

Apare Orange Money cand vreau sa vad detaliile tranzactiei.

Muchalucha
Explorator entuziast

Alpha Bank practica comisioane de intretinere. Vezi ce comision este.

Apoi problemele nu se opresc pentru ca Alpha. Bank va fi cumparata de Unicredit. Si acolo alte comisioane. Paradisul Orange Money s-a dus cand a fost vandut catre Alpha Bank.