anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Castiga noi super premii cu Pinata Party din My Orange (Campania IV)

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor!

Mâine, 1.02, ora 14:00, se încheie campania curentă Pinata Party și punctele vor expira. Vă recomandăm să le folosiți până atunci pentru revendicarea premiilor disponibile.

Dacă ați acumulat minim 1000 puncte pe durata campaniei veți participa la tragerea la sorți din data de 3 februarie. Aici aveți mai multe detalii: https://www.orange.ro/pinata-party/

Mult succes!

 

Și în plus venim către voi cu vești despre noua campanie Pinata Party care se va desfășura în perioada 1.02 - 5.04.2022. Pe lângă premiile Orange cu care sunteți deja obișnuiți, vor fi și premii fizice cu livrare, iar la finalul campaniei va avea loc o nouă tragere la sorți.

Sunteți curioși să aflați despre ce premii este vorba? Le veți descoperi mâine începând cu ora 14:00.

131 Răspunsuri 131

CrifcaVlad
Junior entuziast
Cu cine pot lua legătura sa vad daca mai ajunge premiul sau nu ?

Jay
Campion certificat
Dacă nu ma înșel, parca am vazut ca poți scrie la secțiunea contact, din aplicația de mobil.. dar, eu cred ca pana marți ajunge.. al meu asa a ajuns, la o săptămână..

CrifcaVlad
Junior entuziast
Aa la mine ajunsese prima data după o zi de la validare de asta eram nedumerit

CrifcaVlad
Junior entuziast
Am scris la secțiunea contact din aplicație ,aceasta este a doua zi și încă nu am primit nici un răspuns ..iar premiul încă nu a ajuns

Jay
Campion certificat
Eu am prins un ghiozdan pe 1 martie și am verificat acum, pe 9 martie (miercuri) am primit sms de la curier ca se livrează.. Iar secțiunea contact nu este în timp real, nu cunosc exact cum lucrează, insa nici eu n-am primit răspunsuri rapide, cand a fost nevoie sa apelez.. ar trebui sa primesti un sms când ți se răspunde în aplicație.. Eu cred ca mai trebuie sa ai un pic de răbdare ca o sa vina și premiul asta.. 🙂

CrifcaVlad
Junior entuziast
Ideea e că nu mai observ nici un răspuns de genul ,sa fi pățit cineva la fel ,oare suntem singurii ?

Jay
Campion certificat
Nu stiu sa spun dacă au mai fost și alte cazuri, dar știu ca și eu începusem sa-mi pun întrebări și m-am abținut cu greu sa nu încerc sa ma interesez.. :))) Am zis ca dacă scrie "in livrare" trebuie sa fie ok..

CrifcaVlad
Junior entuziast
Super ,m-am mai liniștit și eu puțin acum :)) Astăzi au mai rămas premii pe care sa le adauge sau sa terminat concursul ?

Jay
Campion certificat
S-a terminat concursul.. pe 29 au fost adăugate ultimele premii.. a mai rămas extragerea.. parca in 11 aprilie.. nu mai stiu exact.. Am primit și sms ca trebuie consumate punctele, altfel se pierd.. Nu stiu in continuare ce va mai fi..

CrifcaVlad
Junior entuziast
Super mersi, ești o drăguță

Serjant
Explorator
Hello, a inceput campania V, azi dimineata inca era rucsac la 1600 de puncte, eu cu tot ce am putut strange am reusit sa fac doar 175 puncte, nu stiu cum unii reusesc sa faca intro singura zi asa multe puncte :)). In alta ordine de ideii, nu stiu cine face regulamentul, sau daca cineva il verifica, dar am sesizat o greseala: - săptămâna 5: 1 feb - 8 feb: 15 premii cred ca defapt ar trebui sa fie saptamana 4: 26 apr - 3 mai - 10 mai

DanielaH
Moderator
@Serjant, mulțumim pentru sesizare! Am transmis colegilor să corecteze.

Serjant
Explorator
Ati putea sa imi dati niste puncte in piniata pentru ca mereu gasesc greseli in regulament :)). Glumesc, dar nu ma supar daca imi dati puncte pentru ca citesc regulamentul :)).

Mădălin
Cunoscător certificat
Waww...m-am uitat și eu fara să mă complic să strâng puncte fiindcă e foarte greu .Stau și calculez , cei care au luat premii de 2000 puncte au finalizat toate obiectivele cele mici din care strangi maxim 400 puncte plus că au făcut reincarcari 3 x reincarcari 900 puncte în total 1300 , 1 reîncărcare cu credit 300 puncte , și încă una cu internet pentru 2000 de puncte.Practic in spatamna a doua e imposibil sa mai strângă tot atâtea puncte

Zop
Explorator
Madalin acum intreaba-te, cei de la Orange nu isi dau seama ca e imposibil sa iei altfel premiile in prima saptamana?? Decat prin incarcari multiple?? Acum sa calculam. Pentru 2000 de puncte ai nevoie de minim 6 incarcari a cate 5 euro. Asta inseamna 180 ron... Acum intrebarea pe cine amagim noi??? Pe Orange sau pe noi insine cat platim acesti bani pentru a lua aceste premii derizorii la fel ca in pinata trecuta...   Iarasi au fost crescute punctele.. 1600 sau 2000 de puncte pentru un rucsac... In campania trecuta era 1200p. Unde le mai crestem??? La 3000 si??? Cine poate sa faca atat de multe actiuni pentru a acumula suma respectiva? Haideti sa facem o paralelă cu campania numarul 2. Pentru incarcare credit minim 5 euro primeai ca si acum 300 de puncte, insa o puteai face de 5 ori, acum doar de 3 ori. Eu asa incarcam numarul meu si al prietenei mele si faceam 1500 de puncte, acum nu o mai poti face, e limitat, mai ales cand au crescut valorea premiilor. Va pun mai jos un screenshot sa vedeti diferenta din valoarea in puncte a premiilor (si ce premii erau, nu „rahat lokum” ca aici) din campania numarul 2 si acum... Inainte cea mai mare problema era imbulzeala pe premii putine. Au rezolvat problema cu imbulzeala, dar premiile sunt de tot r*h*tul pentru care nici nu mai poti ajunge cinstit sa le iei ca un fel de bonus de la operatorul tau de telefonie de la care esti ani intregi. Sa facem un exercitiu, eu sunt cetateanul fericiun care a vazut peste tot pe net publicitate cu pinata, hai sa intru si eu in joc, fac cele 400 de puncte free cum zice domnul Madalin, apoi ca un om cinstit cu constiinta curata incarc si eu o data pe luna contul cu 5-10 euro (nu conteaza suma, oricum 300 de puncte primesti de la 5 in sus). Incarc in aprilie, primesc 300p am ajuns la 700, incarc in mai inca 300p si in sfarsit ultima mea incarcare in iunie (pentru ca atunci se termina campania). Am ajuns sa am ditamai 1300 de puncte, mai pot primi saptamanal 10-35 de puncte pentru actiuni ce se deblocheaza, ajung sa am maxim 1500-1600 de puncte. Acum intrebare? Ce pot lua eu bun cu ele si daca se merita efortul de a sta sa le prind/„ vânez” (pentru ca la sfarsitul campaniei intotdeauna lupta e mai mare, mai multi useri ajung sa aiba puncte mult si trebuie sa le cheltuie pe ceva)?   Solutii: scaderea numarul tot mai urias a valorii premiilor, iar actiunile bonificate sa fie limitate pe saptamana! Sa nu ne trezim cu smecheri ce fac incarcari multiple pentru a lua premiile din prima zi! Apoi sa aiba loc o crestere treptata a valorii premiilor cum a avut loc in campania nr2 prin noiembrie. E rezonabila chestia asta facuta tardiv si nu de la inceput cum e acum. Acum ca s-au invatat marii programatori sa faca premiile sa apara la ore diferite, ar putea schimba intervalul sa fie marti-marti! Iar premiile sa apara cate unul sau 2-3 random la orice ora si in orice zi cat mai sunt in stoc! Astfel vor fi eliminati multi din cei care stau cu pinata la gura martia si li se va ingreuna mult munca, incat vor renunta rapid la pescuit.