anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum activez un ton de așteptare?

Ascary
Campion certificat
Salut prieteni. As vrea sa îmi pun un ton de apel dar nu știu cum să procedez și ce costuri implica, mă puteți ajuta? Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut! 

Din câte știu, ai Note 9 sau 10....

 

Varianta 1.Daca vrei la notificare un nou ton din fisierele tale trebuie creat un folder nou in memoria interna.Daca vrei o alta melodie din fisierele proprii atunci trebuie sa-i dai adaugare din setari/sunete si vibratii/ton sonerie/sim1/adaugare(dreapta sus)/selectezi fisierul de unde e localizat/efectuat(dreapta sus).

 

Varianta 2. 

Activarea serviciului Tonuri de așteptare o poți face prin mai multe modalități:

  • Din Portalul Orange pe mobil, de pe m.orange.ro/tonurideasteptare
  • Prin acces gratuit la *100#, ramura Servicii
  • Direct din Contul tău Orange
  • Prin apel la 1343 (tarif 0,03 euro/minut)

Așteaptă mesajul de confirmare a activării, apoi vei putea cumpăra și seta tonuri de așteptare pentru fiecare apelant.

 

Cât costă?

Taxa lunară este de 0,30 euro (TVA inclus). Serviciul este gratuit în prima lună, exceptând cazul în care îl reactivezi la mai puțin de 6 luni de la dezactivare.

Dacă ești abonat Orange, taxa lunară îți va apărea pe factură iar dacă ești utilizator PrePay, aceasta va fi dedusă din creditul tău de comunicare.

 

Prețul tonurilor de așteptare variază în funcție de tipul melodiei de apel selectate:

 

Prețul standard al unui ton de așteptare cu fragmente de muzică este de 1,19 euro (TVA inclus)

Prețul unui ton amuzant este 0,83 euro (TVA inclus)

Prețul standard al unui Music Disc este de 1,79 euro EUR (TVA inclus).

https://www.orange.ro/multimedia/tonuri-de-asteptare/index.html

Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember

Salut! 

Din câte știu, ai Note 9 sau 10....

 

Varianta 1.Daca vrei la notificare un nou ton din fisierele tale trebuie creat un folder nou in memoria interna.Daca vrei o alta melodie din fisierele proprii atunci trebuie sa-i dai adaugare din setari/sunete si vibratii/ton sonerie/sim1/adaugare(dreapta sus)/selectezi fisierul de unde e localizat/efectuat(dreapta sus).

 

Varianta 2. 

Activarea serviciului Tonuri de așteptare o poți face prin mai multe modalități:

  • Din Portalul Orange pe mobil, de pe m.orange.ro/tonurideasteptare
  • Prin acces gratuit la *100#, ramura Servicii
  • Direct din Contul tău Orange
  • Prin apel la 1343 (tarif 0,03 euro/minut)

Așteaptă mesajul de confirmare a activării, apoi vei putea cumpăra și seta tonuri de așteptare pentru fiecare apelant.

 

Cât costă?

Taxa lunară este de 0,30 euro (TVA inclus). Serviciul este gratuit în prima lună, exceptând cazul în care îl reactivezi la mai puțin de 6 luni de la dezactivare.

Dacă ești abonat Orange, taxa lunară îți va apărea pe factură iar dacă ești utilizator PrePay, aceasta va fi dedusă din creditul tău de comunicare.

 

Prețul tonurilor de așteptare variază în funcție de tipul melodiei de apel selectate:

 

Prețul standard al unui ton de așteptare cu fragmente de muzică este de 1,19 euro (TVA inclus)

Prețul unui ton amuzant este 0,83 euro (TVA inclus)

Prețul standard al unui Music Disc este de 1,79 euro EUR (TVA inclus).

https://www.orange.ro/multimedia/tonuri-de-asteptare/index.html

Succes!

Neaplicabil
Salut Ascary! La Android e mai simplu. La iOS...ai nevoie de iTunes, trebuie sa tai dintr-o melodie mai lunga un fragment... E mai complicat. Dar din cate imi amintesc eu, tu aveai parca un Android, asa ca procedura de mai jos se aplica la Android. 1. In caz ca nu ai deja asa ceva, ia-ti un manager de fisiere. Eu unul folosesc X-plore de foarte mult timp si imi place. Daca ai deja altceva cu care te-ai obisnuit, il poti folosi pe ala. 2. In root-ul memoriei interne a telefonului, ar trebui sa ai un folder numit Ringtones. Daca nu exista deja, creeaza-l. Nu stiu daca face vreo diferenta daca e cu "r" mic sau "R" mare, dar la mine e cu R mare oricum. Acolo iti poti pune ce ton de apel vrei tu, atata timp cat e intr-un format suportat (mp3 ar trebui sa mearga foarte bine de exemplu). Structura fisierelor ar trebui sa arate cam asa: /sdcard (memoria interna a telefonului)/Ringtones/melodia_ta.mp3 Dupa care, din Setari -> Sunete (meniul difera un pic la fiecare telefon, dar pe acolo ar trebui sa fie), din lista de melodii pe care le poti seta ca ton de apel, ar trebui sa-ti apara si melodia/melodiile pe care le-ai pus in folderul Ringtones. Cat despre costuri, nu te costa nimic. Dar trebuie sa ai, evident, melodia pe care vrei sa o folosesti ca ton de apel.

teacher_
#StarMember
La seria Note nu este atât de simplu sa adaugi un ton de apel... Poate că, vreodată, cuiva ii va folosi asta.

Vio73
#StarMember
Există o grămadă de aplicații gen ,,Muzică clasică-tonuri de apel" în Google play. Descarci aplicația respectivă și selectezi un ton de apel din listă, dai click dreapta pe săgeată și apoi setezi ,,tonuri de apel". Totul e foarte simplu și gratis. Succes!

Neaplicabil
Zedge .Descarci în telefon și ai opțiune de alegere că ton de apel ulterior . Eu am acum tema principala din THE walking Dead la apel și La casa del papel la mesaje . Din Zedge iei de asemenea și teme și wallpapere .

Razvan
#StarMember
Descarci melodii din deezer premium și pui ton de apel.

Ascary
Campion certificat
Îmi cer scuze prieteni,am vrut sa spun,cum îmi pun un ton de așteptare. Cred că ton de apel toată lumea știe cum. 🙂

teacher_
#StarMember
Banuiam ca despre ton de asteptare voiai sa zici, de aia am si dat raspunsul ala lung. Sunt usor de confundat cele doua oricum

Theodor
Junior entuziast
Doar doua metode sunt, apel taxat la 1343 sau din portalul orange. Apropo, costa lunar vreo 25 centi parca.Si inca o chestie interesanta, o stiu din experienta. Daca aveti si ton de asteptare si apel 4G, nu merge ton de asteptare, cele 2 sunt incompatibile. Deci alegeti, fie ton si dezactivati apel 4G. Fie ambele active, dar ton nu se aude, desi e activ.