anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatii de descoperire a numarului necunoscut

Laura_cio
Senior
Cred ca fiecare s-a confruntat cu situația de a fi apelat de un număr privat sau necunoscut in agenda telefonica. Acum, de când știința a avansat, știu ca exista aplicatii prin care poți afla numărul care te apelează sau detalii despre un apelant pe care nu îl ai salvat in agenda telefonică. Am auzit ca Orange deține o aplicație in acest sens, aplicația Orange Phone, însă eu folosesc Truecaller. Voi ce aplicatii folosiți și ce funcții au?
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember
Am folosit si eu intr-o perioada TrueCaller si CIA (chiar asa se cheama:)), insa am renuntat la ele deoarece asa cum zice si FaraUnId cer foarte multe permisiuni. Nu mai folosesc nicio astfel de aplicatie ci pur si simplu am blocat din setarile telefonului apelurile de intrare cu nr necunoscut sau de la agenti de marketing care, desi suna prin centrala si de fiecare data au alt nr de telefon, am reusit sa ii blochez.

Vizualizare soluţie în postul original

41 Răspunsuri 41

Vio73
#StarMember
@Ionascu, E gratuit sau contracost apelul către acel număr? Mulțumesc!

Ionascu
Începător
@Vio73 este gratuit, daca vrei sună-mă pe numărul personal cu #31#0799xxxxxx ca sa fii mai sigur

Ionascu
Începător
@Vio87 poti da doar un bip mai lung de 30 de secunde, dar sa stii ca este gratuit apelul. Asta pentru siguranța ta.

FLo1
#StarMember
Mda... un numar de telefonie fixa la care o fi conectat un aparat fara functie de "caller ID". Deci bineinteles ca va afisa doar ca X-ulescu "te apeleaza", fara sa-i afli numarul.

Vio73
#StarMember
@Ionescu, Am înțeles! Mulțumesc pentru clarificări.

Ionascu
Începător
Uitați-vă la clipul asta https://youtu.be/47a-g39oIhY Se poate afla cine te suna cu NUMAR PRIVAT simplu si usor.

Vio73
#StarMember
E de luat în calcul și varianta aceasta. Mulțumim!

alecss_pop
Junior
Mersi de informații!

Tempted
Junior
La mine nu funcționează acel Nr...

ClaSSiC_1
Începător
Folosesc de pe Magazin Play

alexadro
Junior
Eu folosesc aplicatia Truecaller si e foarte buna aplicatia ca sa vezi numele celui te suna cu numar necunoscut

ADSADY
Începător
Mai bine nu raspunzi la numerele necunoscute sau daca este nevoie iti trimite un SMS.