anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Checkout bilete reduse Summerwell

mihai1_popescu
Angajat Orange

Salut! Am vrut sa cumpar biletele cu reducere la Summerwell (obligatoriu din aplicatia My Orange) si nu ma lasa la checkout. Asta pe android si ios. Stie cineva daca exista o solutie sau daca Orange e constienta de acest lucru?

Comportamentul este urmatorul. Apas checkout si imi apare pagina de login la summerwell pentru o secunda si apoi ma intoarce la checkout. Am vrut sa pun video dar nu am formatul corect se pare.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Salut @mihai1_popescu . Aplicația de rezervare este funcțională și încercată chiar acum. Așadar, pe telefon cu Android, din aplicația MyOrange  accesezi secțiunea de evenimente, și alegând SummerWell, după checkout, redirecționeză pe pagina de mai jos, unde editezi datele tale și faci plata. Nu ar trebui să fie probleme nici la plată. Mai încearcă și vezi să "accepți cookies". Succes.

Screenshot_20240724-123207_My Orange.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Încearcă să accepți cookie-urile

 

 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Eu am accesat direct din MyOrange, fără să ceară date de ”login” sau alte detalii.

Pololică
#StarMember

Screenshot_20240724_123625_com.orange.contultauorange.jpg

Din aplicație (oferte). 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Salut @mihai1_popescu . Aplicația de rezervare este funcțională și încercată chiar acum. Așadar, pe telefon cu Android, din aplicația MyOrange  accesezi secțiunea de evenimente, și alegând SummerWell, după checkout, redirecționeză pe pagina de mai jos, unde editezi datele tale și faci plata. Nu ar trebui să fie probleme nici la plată. Mai încearcă și vezi să "accepți cookies". Succes.

Screenshot_20240724-123207_My Orange.jpg

RafaHelper
#StarMember

Salut @mihai1_popescu

Nu iți trebuie cont așa cum zice @Anonim, 

După ce dai pe Checkout ar trebui sa fi trimis la un formular unde trebuie sa introduci datele personale si apoi sa apeși pe Place Order pentru a plăti. Am testat si pot face plata in cazul meu.

Daca nu poți urma acești pași încearcă sa reinstalezi aplicația My Orange sau sa dai Clear Cache pentru aplicație din Setările telefonului. De altfel poți lua biletul cu reducere si de aici: https://summerwell.ro/orange accesand link-ul de pe mobil sau desktop.

Anonim
Neaplicabil

Trebuie permise "accept cookies"

Nu trebuie nici asta, am reușit sa fac totul cu Deny Cookies 🙂

Anonim
Neaplicabil

Acum merge și fără să accepți.

Probabil contează primul accept.

Mie mi-a mers, intr-adevar, dupa ce am dat accept all cookies. Vad ca cineva a reusit si tu deny cookies. Probabil trebuie doar sa dai un raspuns clar la acel popup. Pacat ca nu este mai clar din aplicatie. Multumesc pentru raspuns!

Super, ma bucur ca ai reușit cu sau fare cookies 🙂

Anonim
Neaplicabil

După primul accept nu mai este nevoie.

Probabil rămân salvate setările 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Odată acceptate, nu este necesar acceptul la fiecare accesare. Informațiile care aveau nevoie de acele ”cookies” vor putea fi afișate deoarece ele există  deja în sistem. Dacă vor fi șterse între timp, ”acceptul” va fi din nou necesar.

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@mihai1_popescu: Eu ți-am spus din start că nu merge fără să confirmi acceptarea ”cookies”. E bine că ai reușit să faci rezervarea. Distracție maximă la festival.  🙂

Poti cumpăra bilet si daca dai pe Deny la cookies, testat din aplicație si browser.