anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Games - cum mă abonez și dezabonez

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor!

Ne-am gândit să facem acest topic dedicat pentru a răspunde la întrebarea activării și dezactivării Orange Games. Aplicația Orange Games este un magazin virtual cu peste 600 de jocuri pentru Android, fără reclame, cu monede sau bonusuri nelimitate în joc. Abonamentul pentru jocuri costă 1,18 euro/ săptămână (TVA inclus).

 

Am observat că sunt utilizatori care reclamă faptul că au primit sms cu mesajul "Plata in valoare de x euro prin Jocuri pe telefon a fost efectuata cu succes" și în continuare puteți vedea și pașii pentru dezabonare.

 

Cum mă abonez?

 

Din Google Play:

Procesul de abonare este momentan disponibil doar pe versiunea mobilă a paginii aplicației, urmând să fie disponibil în curând și pe versiunea de desktop. 

 

Din Orange App Center si Huawei App Gallery:

  • Se descarcă aplicația Orange Games
  • La prima deschidere a aplicației apare o fereastră pop-up care solicită abonarea. După bifarea secțiunii de acord cu termenii și condițiile, se apasă butonul “Abonează-te” si se ajunge la pagina de confirmare abonare unde se apasă “ Începe acum”

 

82c5c98949926015_orange_games_1_50.jpg

 

 

Cum mă dezabonez?

Atenție: Dezinstalarea aplicației nu este echivalentă cu dezabonarea.

  • Dacă nu aveți aplicația instalată, o instalați - Orange Games. Se accesează secțiunea “Abonament  => Abonamentele Mele”. Aici se văd informațiile despre abonamentul activ
  • Se apasă butonul “Dezabonare”, apoi se va vedea ecranul de confirmare a dezabonării
  • Veți avea în continuare acces la jocurile din abonament până la expirarea perioadei abonamentului existent activat

 

300d7bb59cc6712d_orange_games_2_50.jpg

Update 18 oct. 2023 - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

 

Cum accesez abonamentul Orange Games printr-o rețea Wi-Fi?

  • Se selectează opțiunea “Înregistrare” din meniul aplicației Orange Games, care apare atunci când se apasă pe colțul din stânga sus al ecranului, apoi se urmează pașii indicați în continuare
  • Se introduce numărul de telefon Orange
  • Se va primi prin SMS un cod PIN
  • Se introduce codul PIN

 

Mai multe informații despre aplicația Orange Games aici https://comunitate.orange.ro/questions/2321309-aplicatia-orange-games-serviciul-gaming-orange-bazat-...

 

UpdateAplicația Orange Games nu mai este disponibilă în Google Play; singurele locuri din care mai poate fi descarcată aplicația este App Center și din pagina serviciului (https://www.orange.ro/aplicatii/orange-games/#detalii)

72 Răspunsuri 72

Spaceman
Începător

Screenshot_20230308-160803.jpg

 

Imi da eroare asta cand apas pe 'aboneaza-te acum' De la ce ar putea fi? 

Daca nu e deja, incearca sa adaugi https:// inainte de md.mondia-smartad.com.

Client Orange

In cazul asta, trebuie redirectionata problema la Tehnic sau cine se ocupa de functionalitatea subscrierii respective.

Poti incerca sa lasi un mesaj in sectiunea Contact, cu screenshot si link-ul pe care l-ai pus mai sus.

Client Orange

mmanescu
Începător

Buna ziua,

Abonarea prin simplu click pe o reclama, care o poate face un copil care are acces la telefon, nu este ok.

Dana7
Începător

Ciudat este ca in app Store nu exista nici o aplicație orange Game 

si in plus nu înțeleg de ce aceasta abonare automata 

Aplicatia nu e disponibila pe iOS. De aceea nu exista in App Store. Cat despre subscriere automata…teoretic ar trebui sa existe niste confirmari pe parcurs. 

Client Orange

Mulțumesc de INFO

am luat legătura cu un operator și am rezolvat 🙏 

Cu placere! Ma bucur ca s-a rezolvat! 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Cine mai plătește pt. jocuri în 2023, cu excepția păcănelelor? 🤔🤨

Ploscarionut
Începător

Orange games dezactivare 

51mba
Junior

Aplicatia catre care trimite link.ul NU MAI EXISTA! 

https://www.orange.ro/aplicatii/orange-games/

Da un click aici te rog si spune-mi daca se incarca pagina. La mine merge.

Ai mai jos un buton de Instaleaza Aplicatia. Apoi Descarca Aplicatia. Descarci apk-ul, il instalezi conform instructiunilor, si ar trebui sa mearga.

arsradu_0-1694688391504.png

 

Client Orange

da...link-ul asta merge! cel primit prin sms, nu merge! la fel, nu am gasit nici prin google play aplicatia! 

Exista un motiv pentru care iti dadusem link-ul de mai sus. 🙂

Aplicatia nu este pe Google Play Store. Se instaleaza din apk. Cred ca am mentionat si aspectul asta in postarea de mai sus.

Screenshot din aplicatie.

arsradu_0-1694713464188.png

arsradu_1-1694713485531.png

 

Client Orange