anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonarea abuziva la Orange Games - Cum scapam de teapa pe care ne-o trage orange?

eidos
Junior entuziast

Este deja la a 2-a abatere doar la mine, orange mi-a activat abuziv Orange Games

Cum ii sanctionam pe acesti hoti numiti Orange?

Daca la mine a fost deja de 2 ori in decurs de 1 an, inseamna ca e o practica generala pentru Orange, ganditi-va doar cate sute de mii de euro fura Orange prin aceasta tactica!

Eu personal voi face reclamatie la ANPC, pentru ca nu se poate asa ceva, pe un telefon pe care nu exista si nici nu a existat aplicatia Orange Games - sa mi se aboneze din senin, la o aplicatie de 1.18 EUR saptamanal ... acum am observat din timp si am dezactivat, dar tura trecuta jegurile de ORANGE m-au furat de aproape 5 eur, pana sa-mi dau seama de la ce vine suma.

Uitati-va doar cat de jegosi sunt ... se vede din SMS-ul primit:

"Ai activat cu succes abonamentul pentru jocuri din aplicatia Orange Games. Prima saptamana este gratuita,apoi vei fi taxat cu 1.18 euro/saptamana (TVA inclus).
Acceseaza https://oran.ge/XXXXXXX (cenzurat) pentru a descarca aplicatia."

Te aboneaza la un servici pe care nu la-i solicitat si iti trimite link-ul sa instalezi aplicatia ... de aici iti dai seama cat de perfizi sunt cei de la orange, aplicatie de care de altfel ai nevoie ca sa te poti abona ... de unde si misterul ... cum te-au abonat abuziv

Sti-am ca ORANGE e o companie de tot rasul si niste hoti ... dar asa ceva mi se pare mizerabil ... chiar si pentru Romania

 

1 Soluţie acceptată‚

eidos
Junior entuziast

Clarificari pentru viitorii tepuiti de ORANGE:

Contactati direct orange prin chat

Solicitati blocarea serviciilor Orange Games - permanent

Uitati raspunsul consultantului Orange (ei sitiu de problema, dar daca merge ... de ce nu)

"Delia Consultant Orange

 
Intr-adevar, se poate activa acest serviciu accesand reclame de pe site-ul Orange. Va confirm ca in acest moment am efectuat blocarea de la acest serviciu. Incepand de astazi nu veti mai fi abonat la Orange Games."
 
Sa speram ca si functioneaza acest "blocaj"
 
Succes
 
Update 18 oct. 2023 (DanielaH, Moderator) - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Eu am prepay si n-am avut niciodata problema asta. Daca esti abonat, oferi din start posibilitatea sa te taxeze pe factura. Nu ar trebui sa fii subscris fara voia ta, si cu toate ca, in teorie, ar trebui sa ti se ceara confirmarea, am intalnit situatii in care lucrul asta nu se intampla. Deci, poti sa dai click pe un banner oarecare, nici macar nu trebuie sa fie un banner Orange, si sa te trezesti subscris la Orange Games. Dar cum spuneam, asta la abonament. La prepay, si mai ales, fara credit suplimentar, nicio sansa.

Client Orange