anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ziua națională a internetului

And04
Senior

"La mulți ani de Ziua internațională a internetului! 🎉De 26 de ani, Orange conectează România, iar astăzi 1 din 2 români utilizează serviciile noastre. 🥳 Iată câteva momente cheie:
📱 2004 – Vă mai amintiți de EDGE? Ei bine, Orange a lansat această tehnologie în acest an.
📡 2006 – În premieră, românii au primit acces la conectivitate 3G, oferită de Orange.
🔗 2014 – Tehnologia 4G este inclusă în toate abonamentele Orange România.
🌐 2019 - Orange lansează serviciul 5G, România fiind prima țară din grupul Orange care beneficiază de această tehnologie.
👪 🏙️ 🧑‍💼 2023 – Acoperirea Orange 4G a ajuns la 98,76% din populație, în timp ce rețeaua 5G, prezentă azi în 38 de orașe, aduce cele mai mari viteze de internet mobil din țară, de până la 1,5 Gbps.
Astăzi internetul înseamnă mai mult decât date mobile; conectează case smart, afaceri și oameni în activitățile lor de zi cu zi și ne ajută să fim mai aproape de ceea ce contează!"

Screenshot_20231029_110101_LinkedIn.jpg

 

4 Răspunsuri 4

vladut12am
Cunoscător certificat

La mulți ani și la cât mai multe orașe acoperite cu 5G și cât mai multe zone cu 4G+!🙂

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, îmi amintesc  de EDGE și de ce era atunci. Aștept și eu să vină 5g-ul!

La mulți ani! 

Anonim
Neaplicabil

Ce repede au trecut anii

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ehee..."living on the Edge" in 2023. :))

Ca unde 4G nu e...nimic nu e. Nici WhatsApp nu-i, nici Insta nu-i. Oricum, 4G-ul e slabut rau in unele zone. Asa ca, de multe ori chiar este doar Edge.

Client Orange