anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot călători in Turcia cu o drona mică?

horescu
Junior
Pot călători in Turcia cu o drona mică? Încă nu am găsit un răspuns clar.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca cel mai indicat ar fi sa cauti un raspuns oficial din partea MAE, Ambasada Turciei in Romania sau chiar de la Ambasada Romaniei in Turcia. - MAE Biroul Relaţii cu Publicul Telefoane contact +4021.431.11.00; +4021.319.21.08 sau +4021.319.21.25 / Interior 1352 - Ambasada României în Republica Turcia Telefon contact +90.312.466.37.06 - Ambasada Republicii Turcia în România Telefon contact +4021.206.37.00

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca cel mai indicat ar fi sa cauti un raspuns oficial din partea MAE, Ambasada Turciei in Romania sau chiar de la Ambasada Romaniei in Turcia. - MAE Biroul Relaţii cu Publicul Telefoane contact +4021.431.11.00; +4021.319.21.08 sau +4021.319.21.25 / Interior 1352 - Ambasada României în Republica Turcia Telefon contact +90.312.466.37.06 - Ambasada Republicii Turcia în România Telefon contact +4021.206.37.00

Ascary
Campion certificat
@horescu,atata timp cat nu incerci sa ridici drona in aer pe teritoriul Turciei fara aprobarea autoritatilor cred ca nu ai nici o problema sa calatoresti cu ea in Turcia. In conditiile in care tranzitezi si teritoriul bulgar nici aici nu ai voie sa ridici in aer drona dar poti tranzita cu drona fara nici o problema si poti intra cu ea prin vama turca si bulgara acest aparat de zbor neaflandu-se pe lista obiectelor interzise. Daca totusi o ridici in aer in Turcia (pe raspunderea ta,sau cu autorizatie) te rugam sa ne pui si noua aici poze de pe acele frumoase meleaguri. Succes si te asteptam cu vești.

Ascary
Campion certificat
Daa,mi-am dorit mereu si eu o drona dar deocamdata a ramas la stadiul de vis. Ma uit cu jind cand vad cate unul care zboara cu minunatia asta tehnologica cu telecomanda sau telefonul in mana. Cand te gandesti ca deja japonezii vor sa dezvolte o retea de taxiuri zburatoare...Unii au dezvoltat chiar si un serviciu de livrare cu drona.Pacat ca aceasta tehnologie se foloseste mai mult in scopuri militare.

Cathy
Explorator entuziast
Cand am citit prima oara intrebarea ta ma gandeam...wow dar cat am dormit daca omul asta vrea sa plece cu Drona in Turcia ??? :)))) Gata cu autocarele gata cu avioanele luam drona.

Ascary
Campion certificat
Probabil ca prea mult nu va dura ca sa facem si lucrul acesta,sa zburam oriunde cu dronele. Sunt drone militare care si acum stau in aer cu zilele,deci se poate. Au incarcaturi grele,camere de luat vederi,armament,probabil insumate mai mult decat greutatea a doi-trei oameni. Cred ca in 40-50 de ani,astfel de deplasari or sa devina comune. Desigur,ma refer in statele avansate tehnologic. Romania inca este la stadiul pe care il avea Germania acum 80 de ani...la autostrazi cel putin. 🙂

Vio73
#StarMember
Nu își permite oricine o dronă din aia cu ajutorul căreia pot zbura persoanele.

Ascary
Campion certificat
Pfuu,iti dai seama ca nu. Eu nici de asta de fotografiat nu am 🙂

DanielaH
Moderator
@horescu, ai aflat răspunsul la întrebare? Ai verificat la ambasade? Revino, te rog, în Comunitate și dă-ne mai multe detalii. Este posibil ca experiența ta să fie utilă și pentru alti membri. Mulțumim!