anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Tarifare conferinta si redirecționare apeluri

cristyg85
Junior

Salut!

Poate sa imi spuna cineva daca in 2024 la abonament se mai tarifeaza cu 0.2 euro conferința sau redirecționarea apelurilor către alt numar din orice retea națională?

Este un criteriu important pentru mine daca efectuez portarea la Orange.

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Salutare!

Da, apelul in conferinta si redirectionarea catre numere din alte retele se tarifeaza.

Totusi, ai la Yoxo nu se tarifeaza apelul in conferinta (cu un numar de maxim 5 numere). Redirectionarea este totala (adica, ori redirectionezi toate apelurile, indiferent daca ai semnal sau esti ocupat, sau nu le redirectionezi).

Știai că întrebarea ta îi ajută si pe alții? Detaliază succint și marchează răspunsul pe care îl consideri ca ți-a fost de ajutor.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Pololică
#StarMember

Salutare!

Da, apelul in conferinta si redirectionarea catre numere din alte retele se tarifeaza.

Totusi, ai la Yoxo nu se tarifeaza apelul in conferinta (cu un numar de maxim 5 numere). Redirectionarea este totala (adica, ori redirectionezi toate apelurile, indiferent daca ai semnal sau esti ocupat, sau nu le redirectionezi).

Știai că întrebarea ta îi ajută si pe alții? Detaliază succint și marchează răspunsul pe care îl consideri ca ți-a fost de ajutor.

Mulțumesc pentru răspuns!

Anca07
#StarMember

Buna @cristyg85

Te intereseaza pentru persoana fizica sau juridica?

Intreb deoarece, pentru unele contracte business, se pot negocia anumite aspecte.

Multunesc pentru eventualul raspuns.

Te-a ajutat un răspuns în Comunitate? Un ‘Mulțumesc’ poate veni și sub forma unei aprecieri sau atunci când marchezi răspunsul cel mai util ca soluție! Mic gest, mare impact.

Pentru persoana fizica. Mulțumesc!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Detalii despre aceste aspecte legate de abonamente și prepay ai aici ;

Iar despre Yoxo, aici:

https://www.yoxo.ro/help/cum-activez-serviciul-de-redirectionare-apeluri/

și aici:

https://www.yoxo.ro/help/cum-activezdezactivez-serviciul-apel-conferinta-si-cat-costa/

Baftă! 

Dacă te-a ajutat vreunul dintre răspunsurile oferite, bifează-l ca soluție și dă un like.

Unwanted02
Junior entuziast

Buna,

Ai detalii suplimentare despre opțiunile de apel oferite de Orange în linkul de mai jos.

https://www.orange.ro/servicii/optiuni-de-apel/ 

cristyg85
Junior

Mulțumesc pentru răspunsuri!

FlorinSirbu75
Junior

Salutare draga comunitate ! Oare de ce doar Orange taxează separat apelurile în conferință și redirecționarile chiar dacă ai ab nelimitat sau cu minute incluse ? Oare nu putem toți care suntem să cerem la Orange fiecare sa ne includă aceste servicii ? Din experiența mea vă spun ca doar la Orange este cu taxa , la restul operatorilor este inclusa in pachet ( am testat și am citit contractele … ) . Mulțumesc și o zi frumoasă ! 

Salutare ,

Probabil Orange tratează apelul în conferință și redirecționarea ca trafic suplimentar generat de rețea, sau cine știe ... Oricum și eu cred că ar fi normal să fie incluse dacă ai deja minute nelimitate. Poate dacă mai mulți clienți fac o sesizare sau trimit o sugestie către Orange, vor lua în calcul schimbarea acestei reguli.



✦ Behind every connection, light moves in silence. ✦

Salutare!

Sunt de acord cu tine, Orange nu ar trebui sa taxeze aceste apeluri pentru cei ce au incluse minute naționale. Oricum tarifele standard naționale ar trebui micșorate atât pentru internet cat și apeluri.

De fapt "moștenirea" este mai veche și a rămas neschimbată datorită cererii reduse. Moștenirea face referire la a nu facilita convorbiri nelimitate între numere care pot fi (de exemplu) fără perioadă activă și cu atât mai mult în rețele diferite. Dar da, asemeni roamingului în SEE, s-ar putea include un număr de câteva zeci - sute de minute de tip conferință (din nelimitatul național al abonamentului) pentru acoperirea necesarului lunar cu utilizare moderată /de ocazie. 

☺Aprecierea oricărui răspuns ajută o Comunitate și unește pasiuni! ☺

Apelul in conferinta sau redirectionarea costa doar daca se face catre un numar care nu e din Orange.

Daca redirectionezi catre un numar Orange sau conferinta se face intre numere din Orange, se consuma din minutele incluse in abonament.

DETALII: https://www.orange.ro/servicii/optiuni-de-apel/

Ai găsit răspunsul potrivit? Marchează-l ca soluție si/sau oferă-i o apreciere, așa îi ajuți și pe ceilalți să-l descopere mai ușor!

Este frustrant! Totusi, la ultimele oferte, facute de cei de la reofertare, sunt incluse apelurile tip conferinta. De redirectionari nu s-a pomenit...

MihaiC99
Campion certificat

Poti atasa un screenshot care sa arate că apelurile tip conferința sunt incluse in ultimile oferte.

In contractul meu scrie clar că apelurile tip conferința și redirecționările în alte rețele naționale se taxeaza cu 0,21 euro pe minut.

16488.jpg

Daca este vorba de conferința sau redirecționare catre numere Orange, atunci se scad din minutele incluse in abonament.

16490.jpg