anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se mai poate adăuga o rata la vreun telefon, dupa ce am facut abonamentul?

Den1s2004
Începător
Se mai poate adăuga o rata la vreun telefon, dupa ce am facut abonamentul?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Salut Den si bine ai venit pe comunitate. Dupa ce ai incheiat abonamentul nu mai poti face rata la un telefon decat dupa 18 luni.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Salut! trebuie sa dai mai multe informatii pentru a primi un raspuns cat mai la obiect.. De cand esti abonat, te-ai portat acum? Mai ai alte rate? Abonamentul l-ai facut fara achizitie de telefon?

Razvan
#StarMember
Dacă ești client pentru prima dată în rețeaua Orange vei putea achiziționa un telefon în rate, după 18 luni. Dacă ești client prepay de mai mulți ani, poți cumpăra un telefon în rate din Orange Shop, din magazinul online, nu cred că ai această posibilitate, momentan.

Vio73
#StarMember
Depinde de situație! Dacă ești client nou, nu poți decât după 18 luni, iar dacă ai prelungit un abonament și ai vechimea necesară, trebuie să te încadrezi în numărul de luni rămase ca și perioadă contractuală. Dacă ai un card de rate agreat de ei, atunci poți face rate fără griji. Succes!

Miha_Z
#StarMember
Din cate stiu nu se poate adauga rata la telefon la un contract deja semnat. Ar trebui sa intrebi daca se mai poate anula contractul, sau sa inchei un nou contract si sa specifici de la inceput ca vrei si telefon in rate.

Vio73
#StarMember
Eu am făcut rate la televizor după vreo 4 luni, dar mi-au zis că se poate doar pe 18. Nu văd de ce nu s-ar putea și la telefon!

Miha_Z
#StarMember
@Vio73 e cu totul altceva rata la televizor. Acum depinde si cum se fac contractele la Orange. In momentul cand se incheie un abonament de voce clientul poate opta pt abonament fara telefon, sau un abonament cu telefon si astfel scadenta celor 2 ( abon + tel) va fi simultana. Eu raman la ideea mea ca nu te poti hotari dupa cateva luni ca vrei si rata pentru un telefon la un abonament pe care l-ai incheiat in alte conditii.

Ascary
Campion certificat
Salut Den si bine ai venit pe comunitate. Dupa ce ai incheiat abonamentul nu mai poti face rata la un telefon decat dupa 18 luni.

Miha_Z
#StarMember
Exact @Ascary, nu poti modifica abonamentul existent decat in ultimele 6 luni contractuale.