anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbarea sim-ului in contul meu orange duce la prelungirea abonamentului cu 24 luni?

Yoha
Junior entuziast
Schimbarea sim-ului in contul meu orange duce la prelungirea abonamentului cu 24 luni ???. Asta am pățit-o eu. Beware
1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat
Pai in mod normal nu duce la prelungirea abonamentului cu inca 24 luni, se inlocuieste fara prelungire. https://www.orange.ro/help/cum-schimb-cartela-sim-pentru-un-abonament-95

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

BlackWolf
Senior certificat
Pai in mod normal nu duce la prelungirea abonamentului cu inca 24 luni, se inlocuieste fara prelungire. https://www.orange.ro/help/cum-schimb-cartela-sim-pentru-un-abonament-95

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu le schimb periodic din contul meu și nu am avut niciodată vreo prelungire, nici măcar cu vreo zi.

Yoha
Junior entuziast
Atunci trebuie sa iau legătura cu orange. Prelungirea unui număr s-a făcut din momentul când am schimbat sim-ul. Ceva nu e in regula. Alta schimbare nu am solicitat-o

Vio73
#StarMember
De regulă, ei îți trimit sim atunci când prelungești abonamentul. Da, poți face o sesizare in acest sens!

BlackWolf
Senior certificat
Ce ai rezolvat cu prelungirea abonamentului? Ce ti-au spus cei de la Orange?

Vio73
#StarMember
Nu am înțeles nici eu faza asta, dar e destul de neplăcută!

BlackWolf
Senior certificat
Da, e nasol cand apar tot felul de prostii de genul asta, dar se va rezolva problema pana la urma, nu poate sa ramana asa...

Yoha
Junior entuziast
Încă nu am vorbit cu ei. Am încercat sa îmi dau seama ce am făcut eu întâi. Și am făcut următorul lucru: pentru ca se demagnetiza-se cartela (am bănui acest lucru pentru ca nu mai avea semnal pe nici un telefon ) am folosit un sim vechi ‘blank’ , dat odată cu o prelungire anterioară când am luat și telefon. Am făcut schimbarea de sim in contul meu online. Din acea zi am văzut ca s-a făcut și prelungirea abonamentului. Asta a fost prin primavara iar eu am observat când am deschis acest topic

Vio73
#StarMember
Eu fac de mult timp așa, dar nu mi s-a prelungit. Păstrez sim-urile blank primite când cumpăr telefoane online pentru a le activa în caz de probleme.

Yoha
Junior entuziast
Prelungirea nu a fost datorata schimbării sim-ului. A coincis cu o achiziție de telefon pentru băiatul meu. Achiziție de care uitasem. Îmi retrag acuzațiile

Vio73
#StarMember
E bine că ai revenit cu precizări suplimentare.

FLo1
#StarMember
@Yoha: un mic "detaliu" care era cel mai important de pe acest topic. Restul au fost discuții fără suport.

Yoha
Junior entuziast
Cum sunt multe din topicurile de aici. Pana la urma asta este rolul acestei comunități. Sa dea soluții, chiar și unor aberații ale unora . Noapte buna