anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prețul total pentru achitarea ratelor și închiderea abonamentului

Trandafiri_
Începător
Bună dimineața, vreau informații legate de abonamente.
Ma interesează achitarea ratelor pentru telefoanele achiziționate, închiderea abonamentului care trebuia închis din luna iulie.
Doresc o federația accesibila dacă se poate, dacă nu vreau sa știu cum ar trebui sa procedez pentru rezilierea contractului cu firma Orange? Vreau prețul total pentru închiderea contractului.
Multumesc frumos,
O zi buna!
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Ca prima cifra: ai de plata restul ratelor ramase. La partea de abonament: ai de plata beneficiile reduse (chiar si punctele suplimentare, daca ai primit asa ceva pentru reducerea telefonului). Cifra exacta o vei primi de la orange (dar, pe baza a ce am scris, iti poti face o idee la ce ai de plata). Singura varianta sa ramai doar cu ratele la telefon este ca Orange sa aiba probleme tehnice la tine in zona de domiciliu.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

mihai_13
Maestru
cred ca acest lucru il poti afla facand un drum la un sediu Orange ... sau incearca sa trimiti un imal ...

Bugnar_Tudor
Explorator entuziast
Salutare. Sfatul meu este să vizitezi cel mai apropiat magazin Orange și să discuți cu un reprezentant care te poate îndruma în acest sens. Mult succes.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Buna dimineata! Informatiile de care ai nevoie se pot obtine doar luand legatura cu cineva din partea Orange. Poti face asta printr-un apel la 300, pe chat-ul Djingo (https://www.orange.ro/servicii/chatbot/), sau facand un drum intr-un magazin Orange. Noi aici in comunitate, in mare parte, suntem clienti ca si tine. Deci nu avem acces la datele abonatilor, nu stim ce abonamente ar putea sa aiba, ce rate mai au de achitat, si toate astea. 🙂 Astfel incat, din pacate, nu te putem ajuta. Dar cum ziceam, solutia este sa iei legatura cu un reprezentant Orange care are acces la datele abonamentului respectiv si te poate ajuta.
Client Orange

Pololică
#StarMember
Ca prima cifra: ai de plata restul ratelor ramase. La partea de abonament: ai de plata beneficiile reduse (chiar si punctele suplimentare, daca ai primit asa ceva pentru reducerea telefonului). Cifra exacta o vei primi de la orange (dar, pe baza a ce am scris, iti poti face o idee la ce ai de plata). Singura varianta sa ramai doar cu ratele la telefon este ca Orange sa aiba probleme tehnice la tine in zona de domiciliu.

Viocat
Senior certificat
Daca telefonul cumparat pe abonamentul pe care vrei sa il inchizi a fost cumparat acum mai mult de 24 luni, nu trebuie sa platesti nimic la inchiderea sa. Inteleg ca sunt mai multe abonamente. Daca sunt toate pe acelasi cod client poti inchide unul din ele fara costuri suplimentare