anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot să renunț la abonament și să plătesc integral valoarea telefonului?

Jech
Junior entuziast
Bună ! Mi-am făcut abonament cu telefon ! Eu aș vrea să renunț la abonament, cu intenția să plătesc integral valoarea telefonului! Se poate ?!
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Da, si, pe langa diferenta de pret a telefonului (care va fi cea de la data achizitiei, nu cea de acum), vei mai plati eventualele reduceri primite (la fel, de la inceputul contractului pana la zi, nu pe intreaga perioada contractuala).

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Razvan
#StarMember
Da, se poate. Depune o solicitare de reziliere online sau în magazin.

Pololică
#StarMember
Da, si, pe langa diferenta de pret a telefonului (care va fi cea de la data achizitiei, nu cea de acum), vei mai plati eventualele reduceri primite (la fel, de la inceputul contractului pana la zi, nu pe intreaga perioada contractuala).

Jech
Junior entuziast
Am uitat să specific că abonamentul e făcut numai de o lună !

delfinas
#StarMember
Jech, dar de ce vrei sa renunti la abonament, ce te nemultumeste? O sa te coste ceva, cum a zis si Pololica. Nu exista penalizari, dar vei plati toate reducerile care ti s-au facut pt a avea telefonul si abonamentul.

Viocat
Senior certificat
De ce ai vrea sa platesti totul intr-o luna? Mai bine renunti la toate optiunile extra(cu plata) din contract si folosesti doar baza. Preturile telefoanelor la liber nu sunt prea ieftine la orange. Desi cand te supara ceva, iei decizii la cald si nu e bine. Sper sa iei cea mai buna decizie atunci cand te calmezi!