anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nelamurire cu taxarea abonamentelor

Clauu
Începător

Buna , am si eu o nelamurire cu taxarea abonamentelor , deci eu mi-am facut abonament de 10 euro si brusc dupa 2-3 luni a urcat la 12 euro cum vine asta ? Plus ca suma la facturile difera de la o luna la alta . As vrea sa inchei abonamentul dar din pacate mai am cateva luni bune .

1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Salut! OROC a majorat costul abonamentelor cu 1 aprilie cu 1 euro/serviciu. Dacă dorești să reziliezi fără penalizări, depune o solicitare pe mail la adresa rezilieri@orange.com, la care vei atașa o copie după CI, invocând scumpirea abonamentului. 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să descarci factura detaliată din My Orange și să vezi de unde ai acele costuri în plus. Dacă ți-a crescut abonamentul, suni la 300 și poți cere explicații despre acest lucru, iar dacă nu ajungeți la un numitor comun, se poate cere și rezilierea, fără niciun fel de cost în plus, dacă nu ai luat ceva redus ( telefon, etc). Totuși, să nu fi avut vreo reducere promoțională sau alte reduceri, care nu mai sunt valabile sau vreo extraopțiune gratuită în primele luni, care apoi ți-a venit pe bani. 

În concluzie, vezi factura detaliată și suni la 300, apoi 1-1-1-0, chiar dacă robotul îți va spune despre nu știu ce oferte de servicii fixe și te va identifica Gia cu ultimele 6 cifre din CNP, unde le spui că renunți la extraopțiunea respectivă ( dacă e cazul) sau ceri lămuriri despre majorarea abonamentului.

De asemenea, le poți scrie și pe Chatul Djingo sau din secțiunea Contact!

Baftă!

Razvan
#StarMember

Salut! OROC a majorat costul abonamentelor cu 1 aprilie cu 1 euro/serviciu. Dacă dorești să reziliezi fără penalizări, depune o solicitare pe mail la adresa rezilieri@orange.com, la care vei atașa o copie după CI, invocând scumpirea abonamentului. 

Da pai de la abonamentul de 9.99 euro am ajuns la 12.99 si nu mi se pare ok. Acum nici nu stiu ce sa fac 

Razvan
#StarMember

Faci ceea ce crezi că este bine pentru tine. Dacă te simți furat, reziliază, până la urmă este dreptul tău.