anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare abonament in baza ofertei de 20% reducere

dragoss87
Junior

Buna ziua,

As dori sa modific abonamentul curent in baza ofertei de 20% reducere, pe o perioada contractuala de 2 ani. Am discutat cu un operator si mi-a spus ca reducerea modifica traficul de roaming disponibil, desi in aplicatie si pe site acest lucru nu este reflectat. De ex., Fun 11 apare cu 11.9 GB roaming, insa operatorul mi-a transims ca daca se aplica acea reducere de 20% (8.8 euro / luna), roamingul scade pe la un 8-9 GB. Cu alte cuvinte, trebuie sa aleg sa platesc full (11 euro / luna) daca doresc toti cei 11.9GB.

Imi poate confirma sau infirma cineva acest lucru?

Va multumesc

1 Soluţie acceptată‚

MCostel
Explorator

Buna

Traficul de roaming disponibil se calculează în funcție de prețul final al abonamentului incluzând reducerile.

Da vei primi cu 20% mai puțin in roaming.

Ai un calculator aici in care poți introduce prețul pe care îl vei plăti și vei afla resursele roaming.

https://www.ancom.ro/calculator-date-roaming_5775 

 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

MCostel
Explorator

Buna

Traficul de roaming disponibil se calculează în funcție de prețul final al abonamentului incluzând reducerile.

Da vei primi cu 20% mai puțin in roaming.

Ai un calculator aici in care poți introduce prețul pe care îl vei plăti și vei afla resursele roaming.

https://www.ancom.ro/calculator-date-roaming_5775 

 

dragoss87
Junior

Am inteles. Deci informatiile de pe site si aplicatie sunt eronate / incomplete in ceea ce priveste roamingul si reducerea.

Multumesc

Screenshot_2024-05-10-12-44-29-412_com.opera.browser-edit.jpg

dragoss87_0-1715339829825.png

 

Ai un link spre oferta.

In aplicație îmi arată și mie eronat.

Nu este eronat, însă fiecare citește/ interpretează cele scrise după ceea ce consideră de interes. Așadar, pe lângă avantajele abonamentului FUN11, sunt prezentate (și de unii ignorate) particularitățile în primele 24 luni: 20% reducere = 8,8€/lună și Net național nelimitat. Restul sunt valabile DOAR la tarif întreg. Bineînțeles, acces roaming există la orice abonament de la +10€. Restul e doar despre faptul că strugurii încă nu s-au copt.

Prezentare oferta in magazin online într-un mod corect.

Screenshot_2024-05-10-12-44-29-412_com.opera.browser-edit.jpg

 prezentare oferta in contul my orange într-un mod ce produce confuzie.

dragoss87_0-1715339829825.png

 De aceea am cerut și link-ul ofertei.

Ofertele sunt prezentate diferit în contul My Orange fapt ce îi induce in eroare pe utilizatori.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cu siguranță este așa, dacă te interesează doar roaming-ul. Eu te sfătuiesc să alegi un prepay sau ceva local, dacă te interesează fix doar acest aspect, pentru că doar primele 2 luni este valabil roaming -ul in condițiile acestea. Dacă stai mai mult, vei avea costuri suplimentare.

Baftă!

dragoss87
Junior

Mulțumesc pentru răspunsuri. Am vorbit cu un operator și am optat pt Fun11 fără ofertă pt a beneficia de tot roamingul disponibil.