anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

După ce perioada pot renunța la abonament fără penalități

ss777
Începător

După ce perioada pot renunța la abonament fără penalități 

1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

Salut!

Din ce știu, penalități nu se mai aplica de cativa ani, insa pentru a nu fi nevoit sa platesti diferența dintre sumele platite și cele standard, adică beneficiile pe care le-ai primit sub promisiunea păstrării abonamentului o anumită perioadă de timp, ar însemna să păstrezi abonamentul perioadă minima menționată in contract, de obicei 2 ani.. 

Dacă nu ai primit niciun beneficiu, de ex reducere la achiziția unui telefon, atunci nu ai ce plăti..

Ai primit vreo reducere? 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Depinde pe ce perioada ai contractul. In mod normal, dupa expirarea perioadei minime contractuale. Dar, daca nu ai avut reduceri sau promotii, teoretic, oricand.

Daca contractul a fost facut telefonic sau online, poti renunta in 14 zile.

Client Orange

Jay
Campion certificat

Salut!

Din ce știu, penalități nu se mai aplica de cativa ani, insa pentru a nu fi nevoit sa platesti diferența dintre sumele platite și cele standard, adică beneficiile pe care le-ai primit sub promisiunea păstrării abonamentului o anumită perioadă de timp, ar însemna să păstrezi abonamentul perioadă minima menționată in contract, de obicei 2 ani.. 

Dacă nu ai primit niciun beneficiu, de ex reducere la achiziția unui telefon, atunci nu ai ce plăti..

Ai primit vreo reducere? 

ss777
Începător

fara telefon , doar prelungire abonament

ss777
Începător

Doar la abonament

Jay
Campion certificat

În funcție de varianta dorita, daca vrei sa păstrezi numărul sau vrei sa renunti complet la relația cu Orange gasesti mai multe informații in link-urile de mai jos..

Rezilierea nu este instant, se va mai emite o factura dupa ce trimiți cererea..

Ce mai trebuie sa știi este ca dacă renunti la abonament si nu mai ai un alt abonament pe cont, vei pierde punctele Orange thank you, daca ai, stiu ca sunt destul de greu de adunat, asa ca probabil nu sunt multe, insa dacă ai totuși niște puncte trebuie folosite, altfel se pierd..

https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-trec-de-la-abonament-la-cartel-prepay-7788

 

Jay
Campion certificat

Eu am făcut recent o cerere de portare și ar fi trebuit sa achit doar diferența la telefon, pentru ca era luat în rate.. insa n-a mai fost nevoie, pentru ca am renunțat la portare.. 

Nu am primit nici-o reducere 

Pololică
#StarMember

După trecerea perioadei minime cotractuale. 

Salutare!

Dacă nu vrei complicații, cred că după ce expiră perioada minimă contractuală.