anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă folosesc de un an cartela orange pot sa îmi fac un abonament la care sa primesc și telefon ?!

Danut_5
Începător
Dacă folosesc de un an cartela orange pot sa îmi fac un abonament la care sa primesc și telefon ?!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Răspunsul lui svetalex este corect.


Pentru a migra de la PrePay la abonament este necesar ca PrePay-ul să aibă o vechime de minimum 12 luni în rețeaua Orange.
Pentru a achiziționa un telefon în rate pe factura Orange trebuie:

  • să închei un contract pentru un abonament compatibil cu serviciul de plată în rate pe factura Orange, pe o perioadă de 24 luni
  • să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România

 

Poți verifica eligibilitatea ta în orice magazin Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

svetalex
Senior certificat
Danut_5 poți trece de PrePay la abonamet și să își iei telefon Găsești aici mai multe detalii https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/

Neaplicabil
Ca sa poti cumpara telefon la abonament trebuie sa ai minim 24 luni ca utilizator prepay si sa fi reincarcat cartela lunar. Daca nu indeplinesti conditia asta poti face doar un abonament fara telefon

RafaHelper
#StarMember
Salut @Danut_5, ‏‏‎ ‎ Dupa cum a zis si @svetalex poti sa treci de la cartela la abonament si chiar sa iti iei un telefon. Singura conditie este sa ai o vechime de minim 12 luni in reteaua Orange. ‏‏‎ ‎ @goly ne poti spune din ce sursa ai preluat informatiile postate de tine?

Neaplicabil
Asa i sa comunicat soției mele într-un Orange Shop ca asta e conditia

DanielaH
Moderator

Răspunsul lui svetalex este corect.


Pentru a migra de la PrePay la abonament este necesar ca PrePay-ul să aibă o vechime de minimum 12 luni în rețeaua Orange.
Pentru a achiziționa un telefon în rate pe factura Orange trebuie:

  • să închei un contract pentru un abonament compatibil cu serviciul de plată în rate pe factura Orange, pe o perioadă de 24 luni
  • să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România

 

Poți verifica eligibilitatea ta în orice magazin Orange.