anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum modific abonamentul în MY Orange?

Ana_14
Începător
Cum modific abonamentul în MY orange
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Mai multe..tarife si opțiuni.. alegi număr si apoi modificare.. Dar, nu vrei sa vorbesti totusi cu cineva de la fidelizare? Ca, în funcție de perioada contractuală, vechime, etc.. poti obtine o oferta mai bună.. Dacă vrei să achizitionezi si telefon, atunci intai cauți telefonul si apoi vezi in ce conditii îl poti lua.. ce modificări poti face abonamentului tau...

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Mai multe..tarife si opțiuni.. alegi număr si apoi modificare.. Dar, nu vrei sa vorbesti totusi cu cineva de la fidelizare? Ca, în funcție de perioada contractuală, vechime, etc.. poti obtine o oferta mai bună.. Dacă vrei să achizitionezi si telefon, atunci intai cauți telefonul si apoi vezi in ce conditii îl poti lua.. ce modificări poti face abonamentului tau...

FaraUnID
Campion certificat
Depinde ce intelegi tu a modifica abonamentul in MY orange Cel mai indicat ar fi sa iei legatura cu un consultant din departamentul de Ofertare / Retentie deoarece acestia au acces la un numar ceva mai mare de optiuni de personalizare a abonamentului, comparativ cu optiunile tale disponibile in My Orange.

DanielaH
Moderator
@Ana, ce tip de abonament ai acum? La care pachet te-ai gândit să faci modificarea? Ne dai, te rog, mai multe detalii?

svetalex
Maestru
la fidelizare este pierdere de timp. Am solicitat eu în urmă cu o lună ofertă și mi-au zic că pentru telefonul pe care voiam să îl achiziționez (Huawei Nova T5) nu îmi pot face nicio ofertă. Sunt abonat Orange din 2003 fără întrerupere Cel mai bine vă autentificați în My Orange și faceți mai multe simulări de abonamente. Eu am selectat modelul de telefon și apoi am văzut fiecare abonament disponibil ce resurse conținea

Lucian_R
Începător
Cele mai bune oferte se obtin discutand cu un consultant de la Orange. Spun din experienta propri, dar acum depinde si ce abonament detii in acest monet si ce iti doresti in viitor. Cu cat abonamentul e mai mare cu atat beneficiile sunt mai bune. Bafta la negociat.

Razvan
#StarMember
În ultima perioadă, retentia la Orange a devenit rigidă și inexistentă.

Vio73
#StarMember
Sunt uneori oferte bune și în My Orange. Și eu am prelungit de multe ori, cu rezultate mai bune decât de la Ofertări. Trebuie urmărit însă când există reduceri și făcute simulări. Vă trebui să te loghezi și să intri în Magazinul online, iar de acolo stimulezi cu abonament mai mare sau egal ( dacă mai ai perioadă contractuală). Ai varianta cu rate ( abonamentele Orange ME start) sau fără rate. Succes!