anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce informații regăsesc pe factura mea Orange?

Razvan
#StarMember
Detalii despre servicii, eventual reducere, pot vedea și o lista de convorbiri?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Pe factura Orange gasesti informatiile tale (nume, adresa, numar telefon, cod abonat), sumarul contului (daca ai restante, ce plati ai efectuat si valoarea facturii curente), informatii despre ce anume compune valoare facturii tale (cost abonament, reduceri aplicate, costuri suplimentare - donatii, reincarcari, perioada pentru care este abonamentul si perioada pentru care sunt serviciile), un sumar despre consum (ce ai inclus, ce ai consumat si ce s-a reportat), informatiile despre punctele thank you acumulate si pentru ce poti primi aceste puncte, informatii despre toate variantele prin care poti achita factura, informatii despre suspendare si reconecatare, informatii despre cum poti lua legatura cu Orange si programul de lucru pentru informatii si sesizari... si, informatii despre prevenirea tentativelor de frauda.. Lista de convorbiri, o poti vedea doar daca ai acest serviciu activ pe numarul respectiv.. Eu, de exemplu am activ serviciul pe 1 singur numar din cele 4 si, doar pe acela vad.. cand primeam factura pe hartie primeam si aceasta lista de convorbiri pe o pagina separata.. Acum pot vedea in cont, pe sumarul meu - detalii convorbiri, insa, dupa cum am spus doar pe numarul unde am activat acest serviciu.. Sau, o pot vedea pe factura primita pe mail de la Orange, daoarece aceasta este urmata de detaliile convorbirilor...

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Informații despre numele abonatului, codul de abonat, valoarea lui, eventualele costuri suplimentare, numele și tipul abonamentului, etc. https://www.orange.ro/help/orange-expert/servicii-orange/ce-informaii-conine-factura-mea-orange/1105723

Diana
Cunoscător
Lista de convorbiri detaliată o găsești în My Orange

Miha_Z
#StarMember
Pe factura gasesti informatii despre tipul abonamentului pe care il ai, ce resurse sunt incluse si cum le-ai consumat, costurile suplimentare, valoarea ratei si valoarea totala a facturii. In plus mai regasesti unde poti verifica cate puncte orange Thank You ai acumulat si conturile bancare pentru plata facturii. Pentru a avea acces la detaliile de convorbiri in contul My Orange, este necesar sa fii administratorul contului. Astfel poti intra in contul tau My Orange in sectiunea consum si facturi - cronos - detalii convorbiri, apoi alegi numarul de telefon pentru care vrei sa vezi detaliile si selectezi factura din luna curenta de facturare sau data emiterii facturii care te intereseaza.

Romeo_
Senior certificat
Cele legate de serviciile oferite pentru care ai incheiat un contract si lunara totala de plata.

Jay
Campion certificat
Pe factura Orange gasesti informatiile tale (nume, adresa, numar telefon, cod abonat), sumarul contului (daca ai restante, ce plati ai efectuat si valoarea facturii curente), informatii despre ce anume compune valoare facturii tale (cost abonament, reduceri aplicate, costuri suplimentare - donatii, reincarcari, perioada pentru care este abonamentul si perioada pentru care sunt serviciile), un sumar despre consum (ce ai inclus, ce ai consumat si ce s-a reportat), informatiile despre punctele thank you acumulate si pentru ce poti primi aceste puncte, informatii despre toate variantele prin care poti achita factura, informatii despre suspendare si reconecatare, informatii despre cum poti lua legatura cu Orange si programul de lucru pentru informatii si sesizari... si, informatii despre prevenirea tentativelor de frauda.. Lista de convorbiri, o poti vedea doar daca ai acest serviciu activ pe numarul respectiv.. Eu, de exemplu am activ serviciul pe 1 singur numar din cele 4 si, doar pe acela vad.. cand primeam factura pe hartie primeam si aceasta lista de convorbiri pe o pagina separata.. Acum pot vedea in cont, pe sumarul meu - detalii convorbiri, insa, dupa cum am spus doar pe numarul unde am activat acest serviciu.. Sau, o pot vedea pe factura primita pe mail de la Orange, daoarece aceasta este urmata de detaliile convorbirilor...

Liva
Junior entuziast
Pe factura orange gasesti toate informatiile: minutele, sms, internet, puncte thank you, reduceri, costul suplimentar, penalitati, cod abonat, contacte, program de lucru, serviciu clienti, adresa, nr. telefon, cod de bare, detalii convorbiri, conturi bancare pt plata facturii, tipul abonamentului, etc