anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Încheiere contract

Mihaela18
Începător

Bună ziua, perioada contractuala a ultimului meu abonament la Orange expira în aprilie 2023, am făcut o cerere de reziliere  și în data de 7.04. 23 m-a sunat un operator și mi-a făcut o oferta pentru Fan 9 cu reducere la 5 €. Inițial am acceptat oferta dar apoi am realizat ca nu am roaming. De ani de zile eu plătesc abonament peste 10 € pentru a avea roaming, de aceea în data de 8.04. 23 AM CERUT REZILIEREA ÎN TERMEN LEGAL CONFORM OUG 111/2011.

In data de 16.04. 23 mi-a fost facturat ABUZIV abonamentul Fan 9  și pentru 15.04.23 -14.05.23, o luna în avans deși eu CERUSEM REZILIEREA ÎN TERMEN LEGAL LA DATA DE 8.04. 23
M-a mai sunat o domnișoară care mi-a făcut o oferta la Fan 11 cu reducere deoarece eu AM DORIT O OFERTA CU ROAMING IAR ÎN DATA DE 8.04. 23 ORANGE ROMÂNIA AVEA O OFERTA ON LINE LA FAN 11 CU REDUCERE  LA 5.5 € CU ROAMING.
Pe oferta trimisa mie în data de 21.04.23 nu scrie clar care sunt resursele de internet în roaming pe care le pot utiliza, am sunat la Relații clienți și am cerut sa îmi scrie clar pe actul adițional  internetul în roaming. AM VORBIT CU APROXIMATIV 10 PERSOANE LA TELEFON - UNII SPUNEAU 5 GB ALȚII 10 GB. (puteți verifica pe înregistrările apelurilor). Nu doresc sa plătesc un abonament 24 de luni și sa NU ȘTIU PENTRU CE PLĂTESC.  ÎN TRECUT AM MAI AVUT O PROBLEMA CU ROAMINGUL LA ORANGE  CÂND UNA MI S-A SPUS LA TELEFON ȘI ALTA MI S- A FACURAT.
Atunci însă am rezolvat pentru ca am avut dreptate. 
 
Doresc sa închei orice colaborare cu Orange România după mulți ani în care am plătit abonamente și am reîncărcat prepay. 
 
 
 
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Poti incheia foarte rapid totul si chiar simplu, prin portare. Iei cu tine ultima factura si te duci la un alt operator la alegere, iar in 3 zile lucratoare se porteaza numarul si se vor rezilia contractele cu Orange in mod automat.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

Anonim
Neaplicabil

Poti incheia foarte rapid totul si chiar simplu, prin portare. Iei cu tine ultima factura si te duci la un alt operator la alegere, iar in 3 zile lucratoare se porteaza numarul si se vor rezilia contractele cu Orange in mod automat.