Reziliere contract oroc cu motiv servicii nefunctionale

PaulAvram
Începător
Salut! Pe 8 august am ramas fara servicii de voce fixa si internet pentru ca a fost furat cam ~600m cablu, am facut foarte multe apeluri la oroc pentru a remedia problema si ei mi au estimat un termen estimat pt remediere 30 septembrie fara a imi da mai multe detalii suplimentare. acum intrebarea este urmatoarea, daca doresc sa reziliez contractul pe motivul ca servicile sunt nefunctionale de mai bine de 2 saptamani si probabil nu vor fi remediate prea curand pot rezilia contractul? multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă vrei neapărat să reziliezi, sigur că poți s-o faci, pe motiv de nefuncționalitate a serviciilor. Trebuie să depui o cerere la adresa rezilieri@orange.com. Ai aici detalii despre cum se procedează: https://comunitate.orange.ro/questions/2799600-reziliere-abonament-telekom-preluat-orange Problema este că până ți se închid serviciile, s-ar putea să se rezolve. Baftă!

2 Răspunsuri 2

mihai_13
Maestru
- sigur ca se poate mai ales ca nu ai decat servicii de voce fixa si internet - ia contact cu "ei" si fa ce doresti https://www.orange.ro/contact/

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă vrei neapărat să reziliezi, sigur că poți s-o faci, pe motiv de nefuncționalitate a serviciilor. Trebuie să depui o cerere la adresa rezilieri@orange.com. Ai aici detalii despre cum se procedează: https://comunitate.orange.ro/questions/2799600-reziliere-abonament-telekom-preluat-orange Problema este că până ți se închid serviciile, s-ar putea să se rezolve. Baftă!