Prelungire abonament cu rate

Tatica
Începător
Bună ziua, dacă mai am câteva rate la ultimul telefon nu se pot adauga la următoarea factura ca să pot lua un nou telefon. Chiar am nevoie de acest telefon. Sper sa puteți găsi o rezolvare. Va mulțumesc!!
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Tatica: Daca ”chiar ai nevoie de acel telefon” o variantă în rate cu un card de credit sau orice altă modalitate de achiziție dintr-un magazin online va fi mult mai economică și lipsită de griji. Dar dacă această modalitate de achiziție descrisă anterior te face ”happy”.... este algerea personală.

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Din păcate trebuie să treacă o perioada înainte de a-ți cumpăra un alt dispozitiv. Și eu sunt în aceeași situație, în așteptare, de ceva vreme...

Jay
Campion certificat
Daca nu mai ai alt abonament pe care sa-l poti prelungi cu achizitie de telefon in rate, mergi intr-un Orange Shop si achita ratele pe care le mai ai de achitat la telefonul vechi.. Gasesti mai multe topicuri ajutatoare in comunitate.. https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura-magazinul-online https://comunitate.orange.ro/questions/2681836-abonament-2-luni-lua-1-telefon-rate

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ești în ultimele luni ( 6) și vrei să-ți iei un telefon în rate din Magazinul online Orange, poți simula achiziția de acolo și dacă ți se dă voie, o poți face cu încredere, mergând cu ambele rate in paralel. Sigur că poți să le și achiți, dar pentru asta, se merge de regulă la un Orange Shop. Mai ai un topic asemănător aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2806984-cumpar-telefon-rate-sase-luni-abonament Eu chiar am luat de mai multe ori așa ceva, inclusiv anul acesta. Succes!

FLo1
#StarMember
@Tatica: Daca ”chiar ai nevoie de acel telefon” o variantă în rate cu un card de credit sau orice altă modalitate de achiziție dintr-un magazin online va fi mult mai economică și lipsită de griji. Dar dacă această modalitate de achiziție descrisă anterior te face ”happy”.... este algerea personală.