Cum aș putea trece la PrePay dacă momentan am un abonament activ, dar perioada contractuală a expirat?

Gulturean_Victo
Începător
Cum aș putea trece la opțiunea PrePay dacă momentan am un abonament activ,dar perioada contractuală a căruia a expirat?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Gulturean Victoria : Din pagina de contact a Orange, pentru ca esti in strainatate, alege-l pe Djingo : https://www.orange.ro/contact/ Este un chat-bot destul de amabil, prezent 24 din 24 de ore, iti inregistreaza dorinta, iar raspunsul il primesti pe ce cale doresti. Dupa ce discuti cu un operator, in 30 de zile , pe langa ultima factura de abonament, ti se va factura o incarcare de 5euro reprezentand o prima incarcare a cartelei trecuta pe prepay si valabila 30 de zile, iar de aici incolo tu decizi cand mai incarci. Simplu.

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Contacteaza serviciul clienti imediat dupa emiterea urmatoarei facturi.. factura se emite pentru luna urmatoare, o achiti si, abonamentul se va schimba in prepay la data la care ar fi trebuit sa se emita o noua factura..

Gulturean_Victo
Începător
A fost emisă acum în 2 iunie. Nu sunt în România și nu știu unde ar trebui să mă adresez.

FaraUnID
Campion certificat
Trebuie depusa o solicitare de inchidere abonament cu mentiunea pastrarii numarului de telefon si migrarea acestuia in sistem prepay. Solicitarea o poti face telefonic prin apel la Serviciul Clienti, pe eMail sau din My Orange cu cel putin 30 de zile in avans.

fortheworld
Junior entuziast
Prepay sau YoXo, tu alegi :) https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay https://www.orange.ro/yoxo Zâmbete!

FLo1
#StarMember
@Gulturean Victoria : Din pagina de contact a Orange, pentru ca esti in strainatate, alege-l pe Djingo : https://www.orange.ro/contact/ Este un chat-bot destul de amabil, prezent 24 din 24 de ore, iti inregistreaza dorinta, iar raspunsul il primesti pe ce cale doresti. Dupa ce discuti cu un operator, in 30 de zile , pe langa ultima factura de abonament, ti se va factura o incarcare de 5euro reprezentand o prima incarcare a cartelei trecuta pe prepay si valabila 30 de zile, iar de aici incolo tu decizi cand mai incarci. Simplu.