Vi s-a intamplat sa cumparati mai ieftin de la parteneri față de Orangeshopuri?

Ascary
Campion certificat
Ieri am intrat intamplator intr-un Orange store (Auchan-Pitesti) si mi-a cazut ochii pe o camera wifi pe care nu o aveam in sistemul meu Smart home si am zis sa intreb de pret asa intr-o doara. Vanzatoarea amabila mi-a zis ca este 135 de lei. Am facut ochii mari cat cepele si am mai intrebat odata,"Cat?!!" .135 de lei mi-a raspuns. Intreb si de un senzor de usa Fibaro care era expus in vitrina,cat costa. 60 lei mi-a raspuns draguta vanzatoare. Dati-mi va rog pe ambele. Am platit 195 de lei pe amandoua si am plecat fericit. Cum sunt la curent cu preturile din magazinul online Orange dar si din Orangeshopuri,stiam ca produsele mele erau muuult mai scumpe. O camera wifi costa 49 de euro iar un senzor de usa 39 de euro,adica vreo 420 lei amandoua,iar eu am platit in Orange store 195 pe amandoua. Frumos cadou de sfarsit de an,nu? 🙂
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Eu n-am fost atentă la astfel de situații, pentru ca n-am căutat ceva anume si, cand am avut nevoie am cautat pe net.. Pierd prea mult timp cu drumul spre casă, asa ca incerc sa economisesc unde pot. @Ascary, cand mai mergi, vezi daca nu lichideaza si stocul de S8/9/10, oricare dintre ele.. :)))

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
De mai multe ori. Oricum, partenerii au în general prețuri mai bune! Felicitări!

Razvan
#StarMember
Da, am primit oferta mai buna la parteneri, în primăvară când am vrut să achiziționez un telefon P20, fata de oferta standard din Shop uri.

tomaciprian
Cunoscător
O fi fost lichidare de stoc in Orange Store-ul respectiv si de aceea le-ai luat la pretul acela.

Ascary
Campion certificat
O fi fost. Ma duc si azi :)))

Miha_Z
#StarMember
Uneori partenerii Orange vin cu oferte mai bune de preturi la accesorii si mobile pentru a atrage mai multi clienti. E o strategie de marketing care de multe ori are castig de cauza. Felicitari pentru achizitii.

Ascary
Campion certificat
Inteleg oferte mai bune dar la mai putin de jumate fata de magazinul online? In fine,eu ma bucur ca avem de unde alege 🙂

Vio73
#StarMember
Sunt mai bune la Store, în general.

Jay
Campion certificat
Eu n-am fost atentă la astfel de situații, pentru ca n-am căutat ceva anume si, cand am avut nevoie am cautat pe net.. Pierd prea mult timp cu drumul spre casă, asa ca incerc sa economisesc unde pot. @Ascary, cand mai mergi, vezi daca nu lichideaza si stocul de S8/9/10, oricare dintre ele.. :)))