Orange Neva Jet, posibil cel mai ieftin 5G?

Vio73
#StarMember
Orange Neva Jet, este un smartphone puternic si super dotat, mai ales ca se lauda si cu 5G. Desigur, la ora actuala, nu prea avem noi 5G prin Romania, dar lucrurile se vor schimba in perioada urmatoare.
Stim deja ca de ani buni, cei de la Orange au avut in oferta, inclusiv telefoane mobile sub brand propriu. Nu chiar de top, este adevarat. Este totusi posibil sa-l vedem si in Romania pe acest Orange Neva Jet si chiar la un pret foarte bun, posibil in jur de 3000 lei. Ce părere aveți?
https://www.androidro.ro/telefonul-orange-neva-jet-posibil-cel-mai-ieftin/
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Pare a fi vorba de ZTE Axon 10 Pro 5G rebranduit de Orange. Sursa - https://www.gsmarena.com/zte_axon_10_pro_5g-9610.php Acest ZTE este oferit in 3 variante de echipare dpv al spatiului se stocare si a memorie RAM: 128GB cu 6GB RAM, 256GB cu 8GB RAM si 256GB cu 12GB RAM. Nu stiu care din aceste modele va fi comercializat de catre Orange, sau poate vor intra in oferta toate trei! Per ansamblu telefonul nu sta rau la capitolul nivel de echipare plus ca vine cu un design premium si materiale de calitate precum sticla si aluminiu. Pretul modelului original ZTE nebranduit este de cca 900 euro. Este posibil ca in urma acestui parteneriat bine cunoscut Orange - ZTE telefonul rebrand-uit sa fie puternic subventionat de Orange pentru ca operatorul sa aiba unealta de promovare a tehnologiei 5G. De fapt, daca telefonul va avea firmare custom Orange aka bloatware, obligatoriu pretul telefonului va fi simtitor mai mica decat decat pretul modelului original.

12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
Waw, super tare, probabil compania Orange va lansa cel mai accesibil smartphone 5G de pe piață, odată cu lansarea comercială 5G. E de luat în calcul, telefonul la momentul respectiv.

teacher_
#StarMember
Cine îl produce?

Vio73
#StarMember
Înțeleg din articol că ZTE!

teacher_
#StarMember
Fara radio fm, fara mufa jack....nici macar protectie antipraf nu are. La 3000 de lei te aștepți la altceva.

Ascary
Campion certificat
Mufa jack este deja de domeniul trecutului...însă păcat că se renunță la ea. Nu toti folosim căști bluetooth. Alții avem căștile noastre cu jack pe care vrem sa le folosim... Radio FM n-am mai văzut demult la telefoanele de ultime generație,se folosește în schimb radio pe internet.Protectia însă la praf și apă este un most have. 5G? :))) E o gluma. N-o să avem prea curând în România așa ceva,indiferent de operatorul de telefonie. Din aceeași cauză Samsung nu a comercializat in Romania varianta 5G a lui Note 10. Nu aveau de ce. Țin minte că eram foarte mândru acum multi ani in urma când îmi achiziționasem primul meu telefon 3G :)) Au trecut doi ani,l-am vândut și 3G tot nu apăruse în România. Așa e și cu 5G-ul. Vom achiziționa telefoane cu 5G doar că sa ne lăudăm la prieteni cat de potent este telefonul nostru dar în fapt...inutil.

teacher_
#StarMember
Căștile prin bluetooth consuma mai mult, și eu am, și se vede diferența la bateria telefonului. Mă simt bine când ascult muzica la căști clasice.

FaraUnID
Campion certificat
Pare a fi vorba de ZTE Axon 10 Pro 5G rebranduit de Orange. Sursa - https://www.gsmarena.com/zte_axon_10_pro_5g-9610.php Acest ZTE este oferit in 3 variante de echipare dpv al spatiului se stocare si a memorie RAM: 128GB cu 6GB RAM, 256GB cu 8GB RAM si 256GB cu 12GB RAM. Nu stiu care din aceste modele va fi comercializat de catre Orange, sau poate vor intra in oferta toate trei! Per ansamblu telefonul nu sta rau la capitolul nivel de echipare plus ca vine cu un design premium si materiale de calitate precum sticla si aluminiu. Pretul modelului original ZTE nebranduit este de cca 900 euro. Este posibil ca in urma acestui parteneriat bine cunoscut Orange - ZTE telefonul rebrand-uit sa fie puternic subventionat de Orange pentru ca operatorul sa aiba unealta de promovare a tehnologiei 5G. De fapt, daca telefonul va avea firmare custom Orange aka bloatware, obligatoriu pretul telefonului va fi simtitor mai mica decat decat pretul modelului original.

Jay
Campion certificat
Cel mai ieftin și totuși destul de scump... Plus că va dura destul până se va "instala" 5G confortabil la noi.. Nu ma grăbesc.. Pentru niste ani de zile merge un Samsung 4G, lejer..

Anonim
Neaplicabil
Este destul de scump, cu siguranță prețurile telefoanelor 5G ale unor branduri cunoscute vor scădea în perioada următoare și vom putea achiziționa în curând un terminal 5G bun. Plus că rețeaua 5G nu este dezvoltată, încă.

Laura_cio
Senior
Cam scump. Se folosesc de prețul mare pentru ca e la mijloc conectivitatea 5G.

Gianni
Cunoscător certificat
Rețeaua 5G a apărut in 3 mari Orașe, acum vom vedea cît este de eficientă. Pentru moment totul pare OK vom vedea pe parcurs efectele și consecințele acestui internet.

Kid89r
Junior
L-a cumpărat cineva? A primit vreo actualizare de soft? Mai ales android 10?