Știați că Samsung A 90 va primi 5g?

Vio73
#StarMember
Am citit că va fi apropiat de S 10 și va avea acel procesor Snapdragon 855.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Samsung A90 va fi echipat cu procesorul Qualcomm Snapdragon 855. E cel mai performant CPU și se regăsește și în Samsung Galaxy S10, în anumite regiuni. Totodată, telefonul ar beneficia de 6 GB memorie RAM, iar bateria de 4.500 mAh este marea surpriză, de asemenea va fi echipat cu tehnologia 5G. Pe lângă procesorul foarte bun, Samsung Galaxy A90 nu duce lipsă nici de camere foto pe măsură. E posibil să aibă cel puțin un senzor de 48 MP pe spate. Însă, dat fiind designul de pe Galaxy A80, aceeași cameră poate fi folosită și pentru selfie. Ansamblu foto-video ar fi așezat pe un mecanism rotativ activat automat când treci pe selfie. Recent, telefonul a ajuns în testele de performanță și s-a dovedit o surpriză plăcută. E de așteptat să fie lansat în ultimul trimestru din an, după Galaxy Note 10. https://m.realitatea.net/se-lucreaza-la-un-nou-telefon-care-sa-suporte-5g-ce-companie-vrea-model-de-buget_2206179.html

7 Răspunsuri 7

Miha_Z
#StarMember
Pentru Galaxy A90, Samsung pare hotărât să nu omită niciuna dintre dotările întâlnite la gama de top, pregătind şi o versiune 5G a telefonului motorizată de puternicul chipset Snapdragon 855. Versiunea Galaxy A90 cu 5G nu face deloc rabat la partea de performanţă, obţinând un scor comparabil telefoanelor din seria Galaxy S10. Modelul Galaxy A90 5G vine echipat cu 6GB memorie RAM, respectiv un ecran Infinity-U Super AMOLED de 6.7 inch, având rezoluţie FHD+. Galaxy A90 vine cu sistem triple camera de rezoluţie 48MP + 12MP + 5MP, fixate pe spatele carcasei şi nu cu mecanism retratabil/rotativ. https://www.go4it.ro/telefoane-mobile/samsung-galaxy-a90-va-avea-si-versiune-5g-18230230/

Laura_cio
Senior
Nu știam, dar am citit puțin pe internet și am aflat ca urmează sa fie lansat in septembrie-octombrie și se presupune a fi unul dintre cele mai ieftine telefoane cu conectivitate 5G, undeva la 1300$. Samsung Galaxy A90 este un telefon cu rază medie de acțiune, cu procesor Snapdragon 855.

Razvan
#StarMember
Samsung A90 va fi echipat cu procesorul Qualcomm Snapdragon 855. E cel mai performant CPU și se regăsește și în Samsung Galaxy S10, în anumite regiuni. Totodată, telefonul ar beneficia de 6 GB memorie RAM, iar bateria de 4.500 mAh este marea surpriză, de asemenea va fi echipat cu tehnologia 5G. Pe lângă procesorul foarte bun, Samsung Galaxy A90 nu duce lipsă nici de camere foto pe măsură. E posibil să aibă cel puțin un senzor de 48 MP pe spate. Însă, dat fiind designul de pe Galaxy A80, aceeași cameră poate fi folosită și pentru selfie. Ansamblu foto-video ar fi așezat pe un mecanism rotativ activat automat când treci pe selfie. Recent, telefonul a ajuns în testele de performanță și s-a dovedit o surpriză plăcută. E de așteptat să fie lansat în ultimul trimestru din an, după Galaxy Note 10. https://m.realitatea.net/se-lucreaza-la-un-nou-telefon-care-sa-suporte-5g-ce-companie-vrea-model-de-buget_2206179.html

Ascary
Campion certificat
6,7" mmm,îmi place :))

Romeo_
Senior certificat
Daca tot are atatea dotari nu puteau sa-i puna nume A1? Cand zic asta nu ma refer la Autostrada, ci la prima litera din alfabet si prima cifra in loc de Nr.1 ...i-au pus A90 ;))) Mai au putin astia de la Samsung si revendica tot alfabetul cu nume de telefoane ;)))

Ursuletzu21
Junior
Am citit mai multe studii despre 5G. Am ajuns la concluzia ca este fff dăunător pentru om această tehnologie. Eu cred ca se urmărește distrugerea omenirii. 4G+ e mai mult suficient.

DanielaH
Moderator

@Ursuletzu21, găseși aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1973842-tehnologia-5g-distribuita-frecvente-inalte-dauneaza-sanatatii

un topic dediat acestui subiect.