anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefoanele Android cumparate de la Orange (mai) sunt brand-uite?

arsradu
#StarMember

Salutare Comunitate,

As vrea sa dau comanda de unul dintre modelele de de telefon de mai jos. Si as vrea sa stiu daca are cineva idee daca telefoanele comandate din magazinul online Orange (probabil si cele din magazinele fizice ar fi la fel, deci orice informatie e ok) sunt sau nu cu soft branded (soft customizat de Orange).

https://www.orange.ro/magazin-online/motorola-edge-40-neo-5g-256gb-black-beauty-pd-62210

https://www.orange.ro/magazin-online/oppo-reno11-f-5g-dual-sim-256-gb-palm-green-pd-63468

Ma intereseaza in special modelele cumparate FARA abonament. Dar banuiesc ca sunt aceleasi oricum... Ideea e ca n-as vrea sa trebuiasca sa le fac reflash doar ca sa am softul curat si la zi.

Mersi frumos!

Client Orange
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Cele de la abonament sunt costumizate în general, adică au soft de la Orange. Îți spune asta o persoană care cumpără și câte 2 telefoane pe an.

Nu știu cum este la cele fără abonament!

Eu am cumpărat în general de la Xiaomi 11 Lite, 12 T pro, 13 T pro, Redmi 11 pro, Redmi 12 pro, Redmi 12 Pro Plus, etc.

Cam așa stă situația!

Vizualizare soluţie în postul original

32 Răspunsuri 32

Ar trebui, dar mi se pare total peste mana sa trebuiasca sa faci restore, sa pierzi datele de pe telefon, doar ca sa poti avea versiunea de care ai nevoie. 
OTA updates cum se fac la telefonul asta?

Client Orange

Update: a venit Android 14 prin OTA, versiunea UITM34.107-34-3.

Inca nu am apucat sa-mi fac o parere, revin.

Mersi frumos! Eu am facut reinstall, si dupa ce m-am chinuit 3 ore sa fac backup la tot, si tot n-am reusit, restore-ul cu RSA s-a facut FARA pierderea datelor. Ai un pop-up in procesul de restaurare, si poti selecta daca vrei stergerea sau pastrarea datelor. Daca stiam ca se poate asa, nu-mi mai bateam capul sa fac backup.

Nu stiu daca se aplica si la alte modele dar a fost o surpriza tarzie dar placuta. 

Client Orange