anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu funcționează apeluri pe whatapp dacă sunt conectat la wifi

Costyy29
Junior

Nu pot suna, nu pot primi apeluri pe whatapp daca sunt conectat la wifi. care este problema? Mulțumesc frumos

1 Soluţie acceptată‚

Am primit alt router wireless 

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pe rețeaua OROC știu că au mai fost semnalate astfel de probleme. Iată un exemplu aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/servicii-de-internet-%C8%99i-tv/problema-functionare-whatsapp-wifi/m...

Ar trebui să le faci o sesizare din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Eventual, poți folosi temporar și alte aplicații gen Skype, Viber, etc. Am văzut că pe acestea nu ar fi probleme.

Baftă! 

Am făcut și am primit alt router wireless  

Salut, @Costyy29 ! Ne bucurăm că ai reușit să rezolvi. Dacă te-au ajutat răspunsurile primite mai sus, te rugăm să marchezi ca și soluție pe cel care ti-a cel mai util.

Anonim
Neaplicabil

Salut 

Ai incercat sa reinstalezi aplicația sau actualizarea ei.

Îți apare eroare sau ceva de genul.

Ai incercat conectarea la o altă rețea wifi?

Anonim
Neaplicabil

Daca problema este la furnizor este momentul unei schimbări.

Anonim
Neaplicabil

Poate atașezi și niste poze.

mihai_13
Maestru

reinstaleaza din nou whatsapp si incerca sa apelezi  FII FOARTE ATENT LA CONFIRMARILE  care ti se cer si da accept la toate  si are sa functioneze .

Am primit alt router wireless 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Costy,

Ne poti da cumva modelul routerului pe care l-ai primit acum? Eventual il poti include chiar in solutia ta, astfel incat sa fie de ajutor si altor clienti cu aceeasi problema.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Detaliază puțin problema. În ultima perioadă am tot avut probleme cu Whatsapp : mesaje întârziate (cu orele) și apeluri ratate. La muncă și acasă am net de la Digi. Ca să pun în context, am Huawei fără Google (aplicația am descărcat-o de pe site-ul oficial). 

Nu mai spun ca la muncă toți colegii se plâng de întârziere (IPhone sau Samsung), deci aș elimina GMS din ecuație. 

 

A fost problema de la  router 

Ciudat, problemele la mine sunt pe doua routere diferite (acasa un Huawei AX2 legat la routerul celor de la Digi (in mod bridge), desi sotia, care este pe vodafone, nu s-a plans ca ar avea probleme, iar la munca am AP legate la un router Asus care este legat la un router (bridge) Huawei, dar acelasi furnizor (Digi).