anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange TV Conect - Cum se poate conecta pe Chromecast?

Andru1973
Începător

Cum se poate conecta pe Chromecast?am incercat dar nu este pentru Chromecast,este o altă modalitate?

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Andru, bun venit in Comunitate!!!

"Conținutul serviciului Orange Tv Connect poate fi accesat de pe un număr de maxim 5 dispozitive: maxim 2 dispozitive de tip PC sau laptop, maxim 1 dispozitiv de tip tabletă și maxim 2 dispozitive de tip smartphone. Aceste dispozitive trebuie înregistrate, iar odată atins numărul maxim trebuie să mergi în secțiunea Setări / Administrare dispozitive de pe site-ul www.tvconnect.orange.ro și să ștergi unul din dispozitivele deja înregistrate. Ai dreptul la o astfel de modificare în interval de 30 de zile. Același canal TV, emisiune sau film poate fi accesat în același timp de pe maxim 3 dispozitive."

DETALII: https://tvconnect.orange.ro/help

               https://tvconnect.orange.ro/faq

Ca și dispozitive nu am decât telefonul și laptop și Chromecast TV,dar nu pot instala aplicația pe Chromecast android tv,îmi spune că nu este pentru Chromecast,că sa văd pe tv pot doar sa transmit din telefon la tv prin any View cast.cand am timp o să urc o fotografie cu ce îmi spune de ce nu pot instala aplicația 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

De ce nu folosești laptopul?

Prin mirror link se pierde conexiunea,cu toate că routerul este ai aceiași camera,dar când ți-e lumea mai dragă se pierde,și e și nasol, trebuie să te ridici sa muti postul,nu e la îndemână,pe Chromecast am telecomanda și e un android 12 TV ,dar nu au aplicație pentru Android TV,doar pentru telefon 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Încearcă să suni la 300 sau sa intri pe chat My Orange și să ceri sa vorbești cu cineva de la Tehnic, poate îți dă vreo idee.

Faza e că sunt în afara țării,având satelit (fostul Telekom) nu pot suna la 300,iar pe chat nu vor să vorbească,zice sa i-au legătura cu Orange fix comuncacion 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Atunci incearca la 0374300300 .