anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu este conexiune internet București

Felicia3
Junior entuziast

În zona Berceni - Pta Reșița nu este conexiune internet de mai bine de o ora, TV funcționează însă internet este conectat dar fara internet acces

81 Răspunsuri 81

Andrei934
Începător

Un Moderator ne mai poate spune și noua care mai este statusul ? Plânge telefonul de la hotspot.

mariascrisu
Începător

Nici in zona Drumul Taberei...iar chatbot-ul este useless, la telefon, nu reusesc sa dau de nimeni...un serviciu cu clientii de toata jena. Cum aflam daca e o problema generala sau localizata sau sa avem un timp de remediere 1h, 2, 5h...dar sa stim ceva...

 

Cred ca e generală, sunt mai multe orașe, dar măcar dacă am ști cât mai durează! 

DanielaH
Moderator

Ca urmare a unui incident de rețea, independent de Orange, petrecut în afara teritoriului României, o parte dintre clienții noștri rezidențiali și de business nu au acces la internet fix. Echipele tehnice fac eforturi pentru a găsi cât mai rapid o soluție de remediere, astfel încât serviciile să revină în funcțiune într-un timp cât mai scurt. Ne cerem scuze pentru neplăcerile create. 

La mine numai ce a revenit netul

 

Defapt merge doar daca ma conectez la un vpn, nu conteaza care.

Pare sa fie o problema de DNS.

Razvan
#StarMember

Se vor restabili serviciile, a mai picat și altă dată. Poate cu fuziunea, vor mai aparea incidente, sperăm izolate. 

Elf7
Începător

Nici în Dorobanți.

Alexkay
Începător

Sector 1, aceeasi problema de peste 2 ore.
Servicii clienti nu functioneaza, apelurile se deconecteaza, aplicatia mobila este down, optiunea chat nu merge, primim sms dar link-ul ne directioneaza spre aplicatia care nu functioneaza...

Se putea ca robotul sa anunte la inceputul apelului ca sunt probleme in loc sa frustreze clienti
Rusine... e timpul sa facem schimbari

Lara__
Începător

In dr taberei si TV a cedat: no network connection. App este in mentenanta programata mai nou iar la Serviciul clienti asistentul virtual spune ca te transfera dar intra ton de ocupat si apelul este finalizat.

Alex_Banu
Junior

La mine am observat ca internetul functioneaza la toate echipamentele conectate la wifi, mai putin telefoane mobile, laptop-uri si tablete.

Pe cele din urma functioneaza internetul daca va conectati la un VPN, chiar daca apare ca nu aveti internet.

Sper sa va ajute asta pana se rezolva problema.

Elf7
Începător

Nu funcționează internetul prin wi fi, conectat fără internet îmi zice la setări. La serviciul clienți cică e o ptonlemă întinsă pe o arie largă. Eu sunt în București, altcuiva i se întâmplă?

Da, nu merge nici in sectorul 6 si nici nu sunt de gasit!

Tot din Bucuresti si nu ne merge internetul. Nici macar nu am reusit sa dam de serviciu clienti, doar canta melodia aia. 😅

Felicia3
Junior entuziast

Problema națională, în Berceni nu funcționează internet wifi de la ora 16