anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mai mișcă ceva Orange anul acesta, exemplu grila tv, calitate internet fix?

Gica53
Junior entuziast

Mai mișcă ceva Orange anul acesta exemplu grila tv calitate internet fix și multe altele

17 Răspunsuri 17

MCostel
Explorator

Salut,

Noile oferte de servicii fixe nu sunt pe placul tau.

Detaliază puțin că astfel nu se înțelege la ce te referi.

La partea cu închiderea Orange sport personal nici eu nu sunt de acord deoarece era un plus.

Gica53
Junior entuziast

Care este abona la Orange pe infrastructura fostului Telekom știe la ce mă refer nu avem aceiași grila tv calitate internet fix nu se poate instala un ruter wi 6 pe fibra de la fostul Telekom 

FLo1
#StarMember

Gică, de la 1iunie clienții OROC au devenit clienți  Orange România. Deci schimbările vor veni, însă treptat, nu peste noapte și nu toate deodată. Rămâi alături și te vei convinge singur de aceste schimbări. 

Gica53
Junior entuziast

Daca durează tot trei anii că preluarea telekomului 3 anii de la semnarea contractului  până a fi o singura companie cam lasă de dorit și cam pleacă abonații și e păcat și nu se mai justifică preluarea fostului Telekom de către Orange 

Dacă ai fi avut "partener" statul român, nu cred că ai fi putut impune o altă viteză / ritm și soluție la această trecere. Dar important cred este că se schimbă și se schimbă în bine.

Nu mai are cum sa dureze atât.

Lucrurile au început sa se miste prin unificare aplicațiilor mobile (my Orange/my Orange fix, Orange tv go/Orange tv connect).

Însă la infrastructură și grila programe e un pic mai greu necesita timp.

Vroiam sa te întreb nu poți instala un router în modul bridge?

Gica53
Junior entuziast

Aplicația my Orange nu sa schimbat nimic tot doua conturi my Orange și my Orange fix sunt  deci nu sa schimbat nimic

 

Corect dar avem o singura aplicatie.🙂

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Eu îți spun că s-a schimbat destul de mult. Adu-ti aminte că nu erau posturi precum: Discovery, Love Nature, Docubox, Animal Planet, ID, etc. La ora actuală, așa cum ți-am mai spus, are grilă peste ORO, fără probleme. Iar la net, e cam la fel!

Aici ai detalii despre cum era anul trecut, când nu erau canalele Discovery, Eurosport, etc, de la Warner Bross. Între timp au intrat și acelea si e destul de ok.

https://www.media-max.ro/orange-romania-si-orange-romania-communications-au-acum-aproape-aceeasi-gri...

Toți ne dorim schimbări, dar probabil că ele vor mai întârzia!

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Schimbări au fost și se vor mai face pe parcurs. Cum ziceam și pe alt topic acum ceva timp: contractele ajung la termen și vor fi renegociate la momentul respectiv. Schimbările nu se fac peste noapte și sper că acest lucru este evident. Unele schimbări s-au făcut deja (o singură aplicație, o singură zonă de contact (nu cu adrese specifice), etc), dar la altele va mai fi nevoie de timp (poate, cei care aveau și Orange și Telekom fix, la următoarea fidelizare li se va propune trecerea serviciilor pe un singur cod de client, nu știu, dar e posibil). 

GreenArrow
Explorator

Grila Orange a fost îmbunătățita foarte mult, acum sunt peste digi. 

Cea mai bun grila în momentul de față o are Vodafone dupa care Orange 

Gica53
Junior entuziast

Dar la Vodafone au și multe posturii băgate de doua ori 

Dacă te referi la SD și HD, toți le au dublate. 

Gica53
Junior entuziast

Mai puțin Orange la Orange nu sunt dublurii an grila tv pa fibra sunt dublurii numai an grila tv pe satelit