anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se activeaza automat roamingul cu optiunea de 12 euro?

Delia3708
Începător

Am încărcat la cineva cu opțiunea roming de 12 euro, se activează automat roamingul sau trebuie sa îl activeze? Menționez ca are telefon cu butoane și nu a mai avut roaming activat pe număr!

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Delia3708: Răspuns simplu la întrebarea ta: DA. Totuși, la fel ca în SMS-ul pe care-l va primi persoana căreia îi activezi opțiunea de 12euro, se recomandă un restart pentru ca anumite actualizări și activări de servicii să poată fi utilizate. Te așteptăm pe topic să ne menționezi dacă s-a reușit activarea/utilizarea opțiunii.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Salutare!

Stiu ca roamingul se activeaza automat daca folosesti o optiune cu roaming. Recomandarea ar fi sa apelezi *100# si sa verifici (parca trebuie sa apesi *100# si apoi 2-2 si sa verifici daca mai trebuie activat sau nu) sau, daca poti accesa contul de MyOrange de pe un calculator si sa verifici in Setari.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu te baza foarte mult că se activează automat, ci trebuie verificat prin unele dintre metodele astea:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Buna 

Ai informațiile dorite în următorul link

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448 

Varianta my Orange este foarte simpla

FLo1
#StarMember

@Delia3708: Răspuns simplu la întrebarea ta: DA. Totuși, la fel ca în SMS-ul pe care-l va primi persoana căreia îi activezi opțiunea de 12euro, se recomandă un restart pentru ca anumite actualizări și activări de servicii să poată fi utilizate. Te așteptăm pe topic să ne menționezi dacă s-a reușit activarea/utilizarea opțiunii.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Roaming-ul se activeaza automat in cazul asta. Vezi doar ca roaming-ul este SEE. Daca tara in care calatoreste persoana respectiva este in SEE, nicio problema. 21 de zile are asigurat roaming-ul si cateva resurse (minute/SMS/net).

Client Orange