anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lipsa viteza internet in Dej

Szabolcs
Explorator entuziast
Buna seara! De aproximativ o luna de zile in Dej nu prea este sau mai bine zis nu este viteza la net mobil. Am sunat la Orange si au zis de fiecare data ca nu sunt probleme cu reteaua. Am sa atasez un screenshot cu masuratorile facute in zile si ore diferite.
33 Răspunsuri 33

Razvan
#StarMember
Este în B3, însă pare o problema la antena din zona lui. Site-ul cu probleme ar putea fi 91619.

Szabolcs
Explorator entuziast
Buna dimineata! Am facut *0011# si nu imi apare nimic. Multumesc pentru ajutor tuturor. Am sa incerc sa adun cati mai multi abonati din zona si sa facem o sesizare spre Orange.

Razvan
#StarMember
Depune sesizare în My Orange, și menționează id-ul site-ului cu probleme. Vezi pe cellmapper, de care ești mai apropiat.

Szabolcs
Explorator entuziast
Dupa cum se vede pe harta si locatia mea, de unde primesc semnal aste antena eNB90799 LTE B3 B20

Razvan
#StarMember
Acolo ai și banda B7.

ionyde
Începător
Imi cer scuze la cod, este si un # la inceput, deci codu corect este *#0011# . Vezi acuma ce banda e, dar bag mana in foc ca e banda 20 ca si eu am probleme mari cand mai merg la Dej.

BlackWolf
Senior certificat
Sper sa se rezolve defectiunea cat mai repede. Incearca cum spune Razvan. Din ce stiam eu, B20 apartine de Vodafone, nu de Orange. Poate ma insel. Cred ca sunt antene in Ransharing Orange cu Vodafone. La mine B20-ul merge foarte bine...

Szabolcs
Explorator entuziast
Am incercat tote codurile pe Huawei si nu am rezolvat nimic. Pe Samsungul sotiei da B20. Deci mai rau ca pe vremea GPRS sau Edge.

BlackWolf
Senior certificat
Si eu am incercat pe Huawei si nu merg codurile. Spune ca sunt incorecte. Ai 4G sau 4G+? Depinde de zona, dar la tine e problema grava la antena. Eu acum tot pe B20 sunt conectat, dar nu de la Orange si merge foarte bine. Neaparat faceti sesizare la ei, cat mai multi

Szabolcs
Explorator entuziast
Cand 4G cand 4G+,acum la ora asta am viteza de 4MB pe mobil, merge bine. Poate peste 5 minute am 0.25 MB viteza, deci ciudat. Am mai vorbit cu cineva ca au facut sesizari, si cei de la Orange au zis ca la ei arata ca totul e ok si nu sa rezolvat nimic.

BlackWolf
Senior certificat
E foarte aiurea si nimic nu este ok. Viteza este foarte mica. Sunt probleme mari. Pe toti ii aburesc asa, inclusiv cu mine au facut la fel. Si cica daca ai minim 1.5 Mbps viteza este in parametri si nu au ce face.....

Razvan
#StarMember
La ORO pica 4G+, când au trafic mare și rămâi în banda cu lungime mai mare de undă, adică pică B7, B3 și rămâne activ B20 și dacă este încărcare mare trece pe 3G.

BlackWolf
Senior certificat
Am inteles. Nu cred ca va fi cazul la el. Nu prea pare o zona foarte aglomerata

Razvan
#StarMember
Cum mai este situația în Dej?

Szabolcs
Explorator entuziast
Putin mai bine ca si alta data.