anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Parere despre internetul și televiziunea de la Orange

Vio73
#StarMember
Eram curios dacă ar fi mai atractiv să vii cu toate serviciile la Orange.
86 Răspunsuri 86

RstdWoo
Cunoscător
Poate la TV, dar la internet in niciun caz pentru ca nu iti poti muta acel gpon in mod bridge. Pt mine, sa fac dublu NAT cu routerul meu este ceva ce nu accept. Daca ar fi acel router de la ei mai perrormant poate, dar la ce catastrofa e pe wifi, prefer sa nu.

valiana
Începător
Buna ziua!! Eu am toate serviciile de la orange si sunt ok... Singura problema este ca scade viteza internetului dupa ce nu mai ai trafic de consum. Dar ca televiziune este super... Dar ca pret sunt f bune televiziunea 2 euro iar internetul 12 euro!! Nici nu este mult deloc!!

Ginuta
Junior
Da sunt foarte tentante

DanielaH
Moderator
@Ginuta - Bun venit în Comunitatea Orange! Pentru că scopul acestei comunități este ca membrii să se ajute între ei adăugând întrebări, răspunsuri, sfaturi utile, te rugăm să-ți argumentezi comentariile și să ne împărtășești din experiențele tale personale. De ce ți se par tentante Internetul și televiziunea de la Orange? Mulțumim și te mai așteptăm!

Valadoryn
Junior entuziast
Da foarte tentante

Neaplicabil
da,foarte tentante,si e de preferat sa ai colaborarea si factura la un singur operator,parerea mea.

Ascary
Campion certificat
Așa este @leon,toate serviciile la Orange,și slava Domnului sunt multe,toate costurile pe o singura factura te scapă de de griji și timp pierdut,plus că ai toate informațiile într-un singur loc.

mariussruben89
Explorator entuziast
Atata vreme,cat se respecta cele mentionate in contract, da sunt rentabile toate serviciile, dar la mine a fost caz in care pe anumite posturi fie au fost scoase ,introduse pe alta grila,iar pana nu am sunat sa clarific situatia,nu am putut sa ma bucur pe deplin de servicii. Trebuie citit cu atentie orice contract,inainte de a instala acel serviciu,in rest,lucreaza destul de bine,totul. Toate cele bune! Ahh,da acel serviciu online de la Orange Tv Go, merge bine acum,am canalele acelea lipsa,nu ay fost disponibile ,pana cand nu m-am relifat in aplicatie. Modificariile grilei ,pe platforma online s.au intarziat cu actualizările , iar acum sunt la zi toate.

Elenuta
Începător
Daca locuiesti in mediul rural conexiunea la internet nu e cea mai buna pentru ca ai trafic limitat si e dificil

Ascary
Campion certificat
Depinde acum. Întâmplător am doua căsuțe în localități diferite la 400 km una de alta și în amândouă am 4G,ba mai mult într-una am 4G+ .Că sa fim înțeleși ambele sunt în rural. Tot întâmplător beneficiez de internet nelimitat și pe mobil dar și pe internetul fix de la Orange. Deci așa cum tu poți să spui că nu e prea bine cu Orange eu pot sa spun că e foarte bine. Chestiuni de perspectiva 🙂

Alex86
Explorator
Am inteles ca este aceeasi retea ca a Telekom-ului dar la viteze mai bune.Din pacate reteaua de fibra optica nu este foarte extinsa.

bogapostu
Explorator
NU, categoric, din 2 motive: 1 Lipsa acoperire servicii fibra, nu pot avea intenet de banda laraga si nici televiziune prin cablu 2.Grila slaba pe partea de sport, nimc inovativ (canale proprii, inregistrare programe, receptoare cu 2 tunere pentru inregistrare si PIP) 3 Nici un canal 4K

Neaplicabil
Mmm...Orange e inca la inceput, comparativ cu alti furnizori de servicii similare de pe piata. Daca nu ma insel, si Telekom-ul are niste servicii similare, si nu stiu cat de mult succes a avut cu ele pana in momentul de fata. E si motivul pentru care, cel putin in cazul meu, partea de telefonie e de la Orange, net-ul de la alt provider, si TV nu am si nici nu vreau. :)) E intr-adevar mai comod (si cateodata mai ieftin) sa le ai pe toate pachet de la acelasi provider. Dar atata timp cat de unele servicii nu am nevoie, iar pentru altele exista variante mai bune, o sa raman pe varianta "custom". 🙂 Poate pe viitor lucrurile se vor schimba si o sa trec cu totul pe Orange. Pana atunci insa...raman pe varianta asta.

Mircea
Explorator
Ar fi mai atractiv daca Orange ar include mai multe programe in pachetele TV. Eu in prezent platesc 26 de lei la un operator cablu TV si am o grila de 156 de programe, evident fara HBO, Cinemax. Mai ramane fara semnal pentru ca nu e cu fibra optica, dar imi convine.

Neaplicabil
Ptr inceput nu sunt interesat de toate serviciile de la orange, nu au oferte avantajoase...inca sunt scumpe.