anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

plata rate pentru telefon

poseidon11
Junior

vreau sa iau un telefon in rate la prelungire abonament .

se poate plati ulterior de exemplu rata 6-12 , adica 6 rate intr-un magazin orange chiar daca nu este prezent titularul de cont al abonamentelor , dar are aceste detalii ?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@poseidon11 : Ratele / factura se pot plăti de către oricine, în orice magazin Orange, pe baza numărului de telefon sau codului de abonat, inclusiv în avans. Detalii despre plata ratelor regăsești și aici.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

@poseidon11 : Ratele / factura se pot plăti de către oricine, în orice magazin Orange, pe baza numărului de telefon sau codului de abonat, inclusiv în avans. Detalii despre plata ratelor regăsești și aici.

Vio73
#StarMember

Salutare!

De plătit, se poate fără probleme. Poți depune chiar și din My Orange sumele care acoperă 6 rate din 12. Dar să nu uiți să plătești după cele 6 luni ratele ulterioare. Sau dacă te referi la ultimele 6 rate din 12, da, se poate fără probleme. Dacă iei online, în ultimele 6 luni , poți suprapune ratele existente cu altele, dacă ai bonitate și ratele respective nu sunt prea mari. Condiția este ca abonamentul să fie crescut măcar cu 1 euro/ lunar.

Baftă!

Miha_Z
#StarMember

Buna @poseidon11 . Cand vine vorba de plati, oricine poate plati daca ofera numarul, sau codul de abonat si confirma numele titularului de cont. E bine sa se confirme numele titularului, ca nu cumva sa se tasteze o cifra gresita si sa ajunga banii in alt cont. 

Apoi trebuie specificat ca se doreste ca suma platita sa fie depusa la ratele telefonului, ca sa nu ramana banii in cont si sa se plateasca facturile viitoare.

Blue12
Senior

Am avut si eu rate la telefoane si le-am platit in avans. Eu cred ca daca scapi mai rapid de ele, este mai bine. Dupa cum ziceau si ceilalti, plata se poate face de catre oricine atata timp cat ofera codul de abonat/nr de telefon. Nu cred ca se supara nimeni daca plateste altcineva in locul titularului, atata timp cat se incaseaza banii iar sumele nu raman restante.