anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Netflix mă taxează dacă am activat din app

RichiBodii
Începător

salutare știe cineva dacă mă taxează Netflix dacă Am activat în aplicație că știu că deja că am deja trei luni gratuit și vreau să știu dacă primarul nu este taxat că dacă da o să renunț la abonament

1 Soluţie acceptată‚

MCostel
Explorator

La ce abonament ai primit cele 3 luni gratis?

Deoarece reducerile nu se aplica in primele 3 luni consecutiv.

https://www.orange.ro/love/netflix/?_gl=1*12rathn*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMIg9uz94jLhgMVhoBQBh1fmAD... 

Screenshot_2024-06-08-06-37-07-275_com.opera.browser-edit.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Miha_Z
#StarMember

Buna. Ai activat Netflix si au trecut cele 3 luni gratuite? Ca nu e prea clar ce intrebi. 

In cazul in care doar ce ai activat Netflix gratuit pe o perioada de 3 luni, ar trebui sa respecte oferta facuta clientului si sa fii taxat ulterior daca vrei sa mai pastrezi pachetul.

FLo1
#StarMember

@RichiBodii: ”Netflixte te taxează” oricum. Atât doar că pe factura Orange, dacă ai conform contractului ”trei luni incluse/gratuite”, atunci acea perioadă va fi compensată pe factură pentru a nu plăti. Dar dacă perioada de gratuitate va expira, atunci va apărea pe abonament ca taxare suplimentară neacoperită (adică plătită). 

Adică acum am activat și o să expire la 2023/08 dacă a depășit cele 3 luni 

Abonamentele nu expiră. Doar că după a 3-a lună vei fi taxat fără a ți se compensa contravaloarea abonamentului.

In mod normal ar trebui sa fii anuntat cand ar trebui sa expire oferta. Daca nu esti anuntat si nu doresti sa platesti, dezactiveaza oferta cu cateva zile inainte de expirarea ei. 

MCostel
Explorator

La ce abonament ai primit cele 3 luni gratis?

Deoarece reducerile nu se aplica in primele 3 luni consecutiv.

https://www.orange.ro/love/netflix/?_gl=1*12rathn*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMIg9uz94jLhgMVhoBQBh1fmAD... 

Screenshot_2024-06-08-06-37-07-275_com.opera.browser-edit.jpg

Razvan
#StarMember

Salutare! Orange oferă credit pentru acces la Netflix echivalent cu abonamentul de 10 euro/lună. Dacă ai activat un abonament Netflix de 5 euro/lună perioada de gratuitate ți se va dubla, iar dacă ai activat un abonament de 12 euro/lună, perioada se va reduce. Conform ofertei Orange, ai beneficiat de 6/12 luni Netflix, trebuie să verifici în contul My Orange, data până la care mai este valabilă oferta gratuit și cu câteva zile, înainte de facturare să dezactivezi abonamentul din contul tău Netflix.