anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Majorare pret abonamente Orange

BlackWolf
Senior certificat

Salutare!

 

Atentie, se pare ca Orange si restul operatorilor iar au inceput cu clasicele majorari ale abonamentelor. Verificati-va complet ultima factura primita si vedeti daca aveti notificare de majorare. Daca nu ati primit inca, veti primi...

Si cei de la Orange se mai intreaba de ce le scade constant numarul de clienti si majoritatea se duc la Digi. Asta este unul din motive...

factura_1.jpgfactura_2.jpg

46 Răspunsuri 46

BlackWolf
Senior certificat

Sunt curios dacă primești și tu

Salut Răzvan!

Ai tras paiul câștigător!? 😉

Razvan
#StarMember

Nu am primit sau cel puțin așa apare în My Orange, data trecută textul cu majorare a fost publicat doar în factura transmisă pe mail.

BlackWolf
Senior certificat

Pai cred ca ai scapat luna asta, acum sa vedem luna viitoare. In mod normal factura de pe mail ar trebui sa fie identica cu cea din My Orange. Eu am verificat-o doar pe cea de pe mail si am vazut notificarea acolo. Verifica si factura de pe mail

Razvan
#StarMember

Nu stiu de unde si-au luat juvetii datele (probabil "pe surse" pana vin cele oficiale):

2021

Screenshot 2024-02-28 144657.png

2022

Screenshot 2024-02-28 144629.png

Datele sunt de la ANAF, si trendul e de crestere. Nu stiu cum arata 2023 (o sa vedem prin martie-aprilie). Intradevar, CA a scazut in 2022 fata de 2021, dar profitul este pe crestere.

Inafara de fazele cu 38 de orașe acoperite cu 5G și vitezele oferite, datele sunt bune și sunt luate din datele oficiale publicate Orange pe la sfârșitul anului 2023. Compania merge pe pierdere de vreo 2 ani, clienți în scădere și cifra de afaceri tot în scădere. Se pare ca nici 2024 nu va fi mai bun...

La un profit net de 119 miliarde euro in 2021 si 120 miliarde in 2022, imi da cu virgula. Repet, CA nu este neaparat cel mai bun indicator, dar facturez mai putin si profiturile cresc. Sunt curios de datele oficiale de anul trecut (2023) cand se depun bilanturile. Achizitia TKR a trecut in faza finala (ar trebui sa se termine anul asta) si cred ca am putea avea o vedere de ansamblu mai buna (ORO+OROC, nu doua separate).

Am aruncat un ochi pe OROC si, intradevar, este pe minus in 2022, dar in recuperare fata de 2021.

2021:

Screenshot 2024-02-28 151714.png

2022

Screenshot 2024-02-28 151746.png

Da, cine-i mai stie, asta cica au declarat ei la sfarsitul anului. Vedem ce va fi in viitor si cum vor evolua lucrurile dupa unificare...

BlackWolf
Senior certificat

Ți-ai verificat factura de pe mail?

Razvan
#StarMember

Nu am primit factura pe mail, doar sms si ma trimite pe un link și nu apare majorarea.

BlackWolf
Senior certificat

Ar trebui sa vina si pe mail factura in zilele urmatoare si vezi acolo sigur daca s-a majorat sau nu

Deyu23
Explorator

Inca nu a fost emisa factura eletronica, urmeaza pe 6 sau 7 martie. Voi urmarii atunci. Am un abonament destul de mare, ( 20 Euro) nu stiu daca merita sa dau 22. Eu care acum, in martie vroiam sa il scad pentru ca intru in ultimele 6 luni . . . 

BlackWolf
Senior certificat

Sunt curios daca ti-l vor mari si tie. Indiferent de situatie, suni la ei si renegociezi abonamentul

Raul89
Junior entuziast

Screenshot_20240302_211057_com.duckduckgo.mobile.android.jpg

  Vă ia de fraierii, clienți noi dă reducere și ce-i vechi vă mărește cu 2 euro, este momentul să plecăm în masă să vedem pe francezi în faliment 😏

Digi are oferte bunicele, dar net mai bun 

La Orange de Crăciun trecut până acum le merge greu netul și semnul GSM 🤮