anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Donație prin SMS cartela PrePay

RaresZ
Începător

Salut, am donat prin SMS unei fundații, eu fiind pe cartela nu pe abonament, îmi vine factura sau cum plătesc? Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember

Buna RaresZ,

Poti verifica prin apel la *133# creditul disponibil.

Daca ai primit SMS de confirmare dupa ce ai facut donatia, cu siguranta ai avut credit disponibil. In cazul in care nu ai avut credit disponibil pe cartela, si nu ai primit niciun mesaj ca donatia nu a avut loc, te incurajez sa reincarci cartela cu credit prin una dintre metodele de AICI , si ulterior vei putea sa faci donatia pe care o doresti.

Zi faina!🌞

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

MCostel
Cunoscător

Salut,

Daca ai prepay plătești din creditul disponibil pe cont (cartela).

Daca ai abonament suma se va regăsi pe factura.

Atenție dacă te-ai abonat lunar suma se va retrage lunar din creditul disponibil pe prepay.

Daca nu dorești acest lucru va trebui sa te dezabonezi.

O zi frumoasa.

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Fiind pe prepay, orice SMS transmis la acel acel număr va fi debitat din contul aferent numărului tău. Cu siguranță ai avut CREDIT pe cont, altfel ți se comunica faptul că SMS-ul nu a putut fi transmis. Dacă nu ai credit pe cont, atunci trebuie reîncărcat cu credit pentru a putea transmite acel SMS. Și NU, nu vine factură pentru acel SMS, dar vei putea observa această debitare de pe cont în MyOrange la ”detalii convorbiri” după 48-72 ore. O zi bună.

Anca07
#StarMember

Buna RaresZ,

Poti verifica prin apel la *133# creditul disponibil.

Daca ai primit SMS de confirmare dupa ce ai facut donatia, cu siguranta ai avut credit disponibil. In cazul in care nu ai avut credit disponibil pe cartela, si nu ai primit niciun mesaj ca donatia nu a avut loc, te incurajez sa reincarci cartela cu credit prin una dintre metodele de AICI , si ulterior vei putea sa faci donatia pe care o doresti.

Zi faina!🌞

Pololică
#StarMember

Salutare!

Pentru a evita confuziile:

  • la abonamente, consumul suplimentar resurselor se factureaza dupa ce se face consumul la data facturarii
  • la cartele (prepay) consumul se face in limita creditului: ai credit, poti consuma (in cazul de fata, poti face donatia). Nu ai credit, nu poti consuma (adica nu poti face donatia).